Чемпіонат світу. День дев’ятий. Україна – бронзова в жіночій естафеті 4х100.

361

Завершився останній день чемпіонату світу з легкої атлетики у південнокорейському місті Тегу. У медальному заліку збірна України фінішувала на десятій позиції. Найкращими у світі за кількістю нагород у Тегу стали американці. Росіяни у цій таблиці другі. На третьому місці – збірна Кенії.

 

Відкрили вечірню програму останнього дня чемпіонату півфінали естафети 4х100 метрів серед жінок. У другому забігові наш квартет у складі Олесі Повх, Наталі Погребняк, Марії Рємєнь та Христини Стуй фінішували на другій позиції зі своїм найкращим показником нинішнього сезону 42.63сек, поступившись збірній команді Трінідаду та Тобаго, яка одразу у кваліфікаційному раунді встановила національний рекорд 42.50сек. Найкращий результат у попередньому раунді показали американки, котрі виграли третій забіг з найкращим результатом сезону в світі 41.94сек. Наші дівчата потрапили до вирішального забігу з п’ятим результатом.

 

Але, пообіцявши тренерам перед фіналом створити диво, дівчата на сто відсотків дотрималися власного слова. У вирішальному забігові там самим складом (ОЛЕСЯ ПОВХ, НАТАЛЯ ПОГРЕБНЯК, МАРІЯ РЄМЄНЬ, ХРИСТИНА СТУЙ) українки здобули бронзову нагороду чемпіонату світу, покращивши сезонне досягнення до 42.51сек. Чемпіонками світу в короткій естафеті серед жінок стали американки з найкращим результатом сезону в світі – 41.56сек. Ямайчанки вибороли срібні нагороди з новим національним рекордом – 41.70.

 

А за 20 хвилин стадіон в Тегу святкував перший світовий рекорд, встановлений на чинному чемпіонаті світу. Чоловіча збірна Ямайки у складі Нести Картера, Майкла Фрайтера, Йохана Блейка та Усейна Болта фінішувала першою в естафеті 4х100 метрів серед чоловіків, довівши світовий рекорд до позначки 37.04сек.

 

 

У фіналі чоловічого потрійного стрибка стартував чемпіон Європи серед молоді Шериф Ель-Шериф. Нагадаю, що наприкінці липня в чеській Остраві українець виграв змагання з результатом 17м72см, одразу ставши одним із фаворитів чинного чемпіонату світу. Втім, у Тегу Шериф вийшов до фіналу з дванадцятим результатом, На такому ж місці він фінішував у вирішальному раунді, виконавши свою найкращу спробу на 16м38см.  Чемпіоном світу в цій дисципліні абсолютно несподівано став американець Крістіан Тейлор з найкращим результатом сезону в світі – 17м96см. Фаворит змагань Філіпс Айдоу із Великої Британії зі стрибком на 17м77см посів друге місце.

 

Попередня статтяОльга Саладуха: «Мы все еще ищем камушек»
Наступна статтяКомапсимміда, БУДДО! Дякуємо вам, DREAM-TEAM!