Вeлeнья. Чемпіонат Європи з кросу.

217

У словенській Веленьї завершився SPAR чемпіонат Європи з кросу. Головним сподіванням України на тріумф у Словенії був виступ дев’ятиразового чемпіона Європи з кросу Сергія Лебедя. Траса для дорослої категорії чоловіків складала 9870 метрів. Втім, здобути свій десятий титул Королю Кросу, як називають у Старому Світі Сергія Лебедя, на нинішньому чемпіонаті не вдалося. У підсумку українець зійшов з дистанції. А на десятій хвилині забігу бельгієць Ателау Бекеле зробив ривок, на який не змогли відреагувати усі інші учасники забігу. На самоті екс-ефіопський стаєр провів решту частину дистанції, фінішувавши першим за 29 хвилин 15 секунд. У 2009 році Бекеле був бронзовим призером чемпіонати Європи з кросу серед молоді віком до 23 років. До Бельгії атлет переїхав у віці 16-ти років і зараз є громадянином цієї країни. Зараз Ателау тренується на ефіопському високогір’ї. Минулого року на чемпіонаті Європи з кросу цей атлет фінішував лише 54-им.

У командному заліку цієї категорії перемогу здобули французи (34 очки), другими стали британці (59 очок), бронза у збірної Іспанії (67 очок).

 

 

 

У змаганнях юніорок на дистанції 3970м українка Марія Ходаківська фінішувала дванадцятою з показником 13 хвилин 51 секунда. Першою на фінішу була представниця Великої Британії Емелія Горека (13.13). У командному заліку жіночих юніорських команд на першу сходинку також піднялися британки. Другими стали представниці Росії. Бронза – у команди Німеччини. Наша збірна не брала участь у командних змаганнях цієї групи.

 

У змаганнях юніорів стартували одразу представників України. Дистанцію 6070м найшвидше подолав росіянин Ілгізар Сафіулін, котрий був лідером впродовж усього забігу. Найкращим з української команди став Єгор Жуков, який посів десяте місце з результатом 18 хвилин 15 секунд, поступившись переможцеві 26-ма секундами. Юрій Вихопень фінішував шістнадцятим (18:27). Олександр Кузмічов був на фініші 31-им (18:41). Богдан Костів посів 50-те місце (18:55). Богдан-Іван Городиський фінішував 76-им (19:15) із 114-ти учасників.

Не зважаючи на те, що у цій категорії двоє росіян піднялися на п’єдестал пошани (Владімір Нікітін фінішував третім), на першу позицію у командному заліку пробилися британці, набравши у сумі 30 очок. Юніорська збірна Росії – друга (59очок).  Третіми стали французи (103 очки). Збірна команда України поступилася бронзовим призерам шістьма пунктами і посіла четверте місце із 19-ти команд, що змагалися у цій категорії чемпіонату Європи з кросу.

 

Таку саму дистанцію 6070 метрів долали у Словенії й жінки віком до 23 років. У цій категорії Україна була представлена однією кросменкою. Вікторія Погорєльська, програвши лише 11 секунд переможниці Еммі Паллант з Великої Британії, посіла шосте місце. Результат українки 20:08. Британки і у цій категорії стали першими командою, посівши перше, друге, четверте та сьоме місця в індивідуальному заліку. Друге місце серед команд у німкень, бронза – у збірної Португалії.

 

Чоловіки віком до 23 років, де збірна України стартувала повноцінною командою, долали дистанцію 8170м. Потужним фінішним спуртом перемогу в цій категорії виборов француз Флоріан Карвалго. Час тріумфатора 23 хвилини 44 секунди. Українці Іван Стребков (24:05) та Дмитро Сірук (24:07) фінішували на 16-ій та 18-ій позиціях відповідно. Олександр Жулинський був на фініші 49-им (24:42), Ігор Порозов з показником 25:02 фінішував 58-им. У Артема Казбана – 74-тe місце (25:29)

У загальнокомандному заліку наші хлопці набрали 141 очкo і посіли восьме місце з-поміж 15-ти збірних. На першу сходинку п’єдесталу вперше піднялися норвежці (59 очок). Британці з сумою 76 очок залишилися другими. Бронза – у збірної Франції (94 очки).

 

У дорослій віковій категорії серед жінок українки не виступали. Золото чемпіонату Європи з кросу на дистанції 8170м виборола ірландка Фіоннуала Бріттон (25:55). Першими у командному заліку стали британки (42 очки), срібло – у збірної Португалії (51 очко), третіми з сумою 83 очки стали німкені.

 

Попередня статтяСергій Лебідь: «Шанс є завжди»
Наступна статтяХолли Блисдейл: «Я не хочу играть какую-то роль».