Британці виграли матч п’яти країн

283

В знаменитому Kelvin Hall столиці Шотландії відбувся традиційний міжнародний легкоатлетичний матч. Нинішнього року в змаганнях брали участь п’ять  команд:  Росія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Німеччина та збірна країн Британської Співдружності. У загальнокомандному заліку першими фінішували британці, набравши 60 очок, росіяни поступилися переможцям сімома очками. З такою самою сумою в 53 очки фінішувала німецька збірна, яка посіла третє місце. У збірної команди країн Британської Співдружності – 47 очок і четверта позиція. Американці цього разу задовольнилися останнім місцем, назбиравши 41 очко.

 

 

Не занадто швидким, але найдраматичнішим видався останній вид програми в Глазго, де на дистанції 1500 метрів серед чоловіків першість розігрували чемпіон світу з бігу на 5000 метрів британець Мо Фара та фіналіст чемпіонату світу в Берліні на чоловічій «півторашці» Августін Чоге. Господар змагань, не зважаючи на те, що в особистому рекордові чимало поступався кенійцеві, продемонстрував не лише справжній бійцівський характер, а й мудрість тактичної боротьби, перемігши з особистим рекордом та новим рекордом арени 3:39.03. Чоге поступився бринцеві 11-ма сотими секунди. Третім також з новим власним рекордом фінішував Валєнтін Смірнов (3:39.89) і це не зважаючи на те, що росіянин стартував зі зламаним пальцем на руці, провівши забіг у гіпсовій пов’язці.

 

Росіяни в Кельвін Холлі дивували неодноразово. Так Костянтин Шабанов доволі несподівано виграв біг на 60 метрів з бар’єрами серед чоловіків з особистим рекордом 7.54сек. Павєл Трєніхін не залишив шансів своїм суперникам на дистанції 400 метрів – 46.68сек – також особистий рекорд атлета для закритих приміщень. Юлія Тєрєхова, суттєво покращивши власне досягнення у такій же дисципліні стала першою серед жінок – 53.51сек, вигравши 3 сотих у американки Наташі Хастінгз. Дарья Клішина цілком очікувано перемогла в секторі для стрибків у довжину, показавши у найкращій спробі результат 6м75см. В останньому стрибку росіянка приземлилася на позначкою 7м, однак спроба буле не зарахована через заступ. Другою у цьому секторі з доволі високим показником стала британка Шана Проктор – 6м59см. Чинний чемпіон Європи Алєксандр Шустов зі стрибком на 2м29см виграв змагання стрибунів у висоту.

 

 

Молоді британці також продемонстрували чудову підготовку до домашньої Олімпіади. Так Маргарет Адейо більше, аніж на 6 десятих секунди поліпшила особистий рекорд на дистанції 200 метрів, вигравши змагання з результатом 23.68сек. На такій же дистанції серед чоловіків першим фінішував молодий Денні Таблот – 21.17сек, залишивши за спино. Призера минулого чемпіонату світу на стометрівці досвідченого Кіма Коллінза (21.29). Ще один британець Джое Томас виграв біг на 800 метрів серед чоловіків з особистим рекордом 1:47.35сек.  В обох забігах на 60 метрів першість також утримали британці. Серед жінок переможницею стала Жанетт Квачі – 7.26сек, а серед чоловіків – Марк Льюіс-Френсіс (6.65сек). Невтомний Кім Коллінз поступився переможцеві однією сотою секунди. В секторі для стрибків потрійним серед жінок перемогу здобула британка Яміль Алдама – 14м03см.

 

 

Американці та німці виграли лише по 2 види із 17-ти дисциплін програми матчу. Даніель Каррузерз відкрила свій зимовий сезон, пробігши 60 метрів з бар’єрами за 8.09сек, а ще одна представниця США доволі впевнено виграла забіг на 800 метрів серед жінок – 2:02.86сек. Слідом за нею з показником 2:03.55 фінішувала росіянка Єкатєріна Мартинова.  На дистанції 1500 метрів в абсолютно тактичній боротьбі першою на фініші стала німкеня Деніз Кребз – 4:25.09. Срібна призерка чемпіонату світу в Тегу британка Ханна Інгленд фінішувала другою – 4:25.11. Несподівано закінчилися змагання в секторі для стрибків з жердиною серед чоловіків, де з особистим рекордом 5м72см переміг німець Карстен Ділла. Росіянин Дмітрій Стародубцев – другий – 5м60см. Цікаво, що Діма, взявши 5.60, пропускав висоти аж до позначки 5м77см. Але ця висота атлетові так і не підкорилася.

 

 

Єдина перемога у складі збірної країн Британської Співдружності на рахунку кенійки Хелен Обірі на дистанції 3000 метрів, котра фінішувала з новим рекордом арени 8:42.59. Срібло у чинної чемпіонки Європи в закритих приміщеннях британки Хелен Клітроу – 8:45.59.

Попередня статтяКубок України. День другий. Касьянов стає лідером світового сезону
Наступна стаття2.35. Моравський тур відкрили поновленням світового топ-листа