Ель-Шериф і Облещук поза фіналами

248

Закінчилися кваліфікаційні змагання в секторі для стрибків потрійним серед чоловіків. Аби потрапити до фіналу, атлетам потрібно було показати результат як мінімум 17.00м, або ж за нижчими показниками добратися до вісімки найсильніших. Єдиним представником України у цьому секторі був переможець минулорічного молодіжного чемпіонату Європи Шериф Ель-Шериф.  Нинішньої зими дніпропетровськийй атлет щойно відновившись після травми, виступив лише на чемпіонаті України, де встановив свій особистий рекорд для закритих приміщень – 16м81см, але перед чемпіонатом світу знову наразився на травму п’ятки. Відтак, найкращим показником у Стамбуді для Ель-Шерифа став стрибок на 16м25см, з яким українець залишився на  12 позиції, не пройшовши кваліфікаційне сито.  Найкращий кваліфікаційний показник в активі чинного чемпіона світу американця Крістіана Тейлора – 17м39см. Закрили вісімку найсильніших результатом 16.81м.

«Травму п’ятки я отримав за тиждень до вильоту у Стамбул, – пояснив у мікст-зоні Ель-Шериф. – Звісно ми сподівалися, що біль вгамується до початку старту, тим паче, що ми не сиділи склавши руки, а проводили інтенсивне лікування. На жаль, дива не сталося. Перед кваліфікацією лікарі зробили мені всі знеболювальні процедури, але все дарма. Виступати довелося з відчутним болем. І якщо пройти перше відштовхування мені ще вдавалося, то на «скачку» біль віддавався по усьому тілу. Дуже прикро, але в цій травмі лише моя провина. Справа в тому, що нинішнього сезону я почав виступати у нових шиповках, але через минулу травму стегна не зміг їх нормально випробувати на тренуваннях. Взув – і одразу в бій. А вони мені не дуже підійшли. Тут я поспілкувався з росіянами, котрі сказали мені, що мають ті ж самі проблеми з цією моделлю легкоатлетичного взуття. Аби ж то знати про це раніше… Тепер пройдемо черговий період лікування і вже серйозно почнемо готуватися до літнього олімпійського сезону.  Звісно, я відчуваю певний психологічний дискомфорт від того, що після перемоги на молодіжному чемпіонаті Європи і доволі високого показника за 17.70, я «завалюю» другий поспіль чемпіонат світу. Мені дуже хочеться довести, що мій минулорічний злет не був випадковістю. Щиро сподіваюся, що влітку ми зможемо реабілітуватися.»

 

 Паралельно закінчилися кваліфікаційні змагання жінок в секторі для штовхання ядра, де дівчатам потрібно було показати результат за 18м60см, аби пройти до фіналу. Особистий рекорд юної українки Галини Облещук, котра виступала у цьому секторі, становить лише 18.02м, але навіть наблизитися до нього івано-франківська атлетка не змогла. У своїй найкращій спробі вона послала кулю на позначку 16м39см. Найкращий результат у цьому секторі показала новозеландка Валері Адамс – 19м43см, а закрили вісімку найсильніших показником 18.29м.

 

Можливість розміщення актуального коментаря здійснена завдяки нашому роумінг-партнеру – компанії міжнародного мобільного зв’язку EUREKA.

 

Попередня статтяНаталя Пигида зупинилася в кроці від фіналу
Наступна статтяНовий національний рекорд України в чоловічій естафеті 4х400м