Яковенко – друга у Дудінце, Романенко – з олімпійським нормативом А.

229

У Словацькому місті Дудінце відбулися 31-ші за ліком міжнародні змагання зі спортивної ходьби «Дудінська п’ятдесятка», що входять до серії EA Walking Permit.  Погода під час турніру була не за сезоном теплою. Змагання відбувалися за температури +20 градусів за Цельсієм.

 

Олімпійський чемпіон Пекіна Алекс Швайзер підтвердив свою високу спортивну форму, продемонстровану тиждень тому на міжнародному старті в Лугано. Дистанцію 50км італієць пройшов з найкращим результатом сезону в світі 3:40:58. Це четвертий за швидкістю результат Алекса в особистій кар’єрі, який суттєво перевищує кваліфікаційний норматив відбору до Лондонської Олімпіади. Більше двох років Швайзер не виходив на старт дистанції 50км.

 

Найкращим з представників України на цій дистанції став Олександр Романенко, котрий фінішував восьмим зі своїм особистим рекордом 3:58:31, вперше розмінявши рубіж у 4 години і виконавши норматив А відбору до Лондона. 23-річний Ігор Сахарук також пройшов закінчив дистанцію з власним досягненням 4:10:30, перетнувши фініш 26-тим. Однак, кваліфікаційний норматив відбору на цьогорічну Олімпіаду Ігорю поки що не підкорився. Іван Банзерук, Федір Довгун, Владислав Пронін та Юрій Бурбан на дистанції 50км не фінішували. Загалом із 93 ходоків, які стартували на 50км лише 45 дісталися фінішу.

 

 


Єдиною представницею України серед жінок у Дудінце виступала Ольга Яковенко, котра посіла друге місце на дистанції 20км. Результат українки 1:34:21 – найкращий результат її нинішнього року і норматив В відбору до Лондона. Першою на фініші серед жінок була полька Пауліна Бузяк – 1:33:00. 

 

 

 

На старт чоловічої дистанції 20км вийшли троє українців, один з яких Костянтин Пузанов не дістався фінішу. Олександр Вербицький та Олександр Венгловський фінішували на четвертій та п’ятій позиціях з показниками 1:23:39 та 1:25:53 відповідно. Для Вербицького результат в Дудінце став особистим рекордом і виконаним нормативом В відбору на Олімпіаду 2012, для Венгловського – його найкращим результатом нинішнього сезону. Переможцем у цій дисципліні став господар змагань Матей Тот – 1:20:42. Втім, на Олімпійських Іграх словак планує виступати на дистанції 50км.

 

 

На дистанції 10км серед чоловіків віком до 20 років українець Ігор Пузанов посів третє місце зі своїм найкращим показником нинішнього року – 45 хвилин 51 секунда. Юрій Шварик фінішував сьомим – 46:32. Кирило Андрюшенко з особистим рекордом 48:22 був на фініші тринадцятим.

 

Попередня статтяНаталя Добринська: «Відтепер я повністю підпорядкована магічному слову Олімпіада»
Наступна стаття27 березня Україна проститься з Дмитром Поляковим