Зі світу по нитці: монети до чемпіонату і марафон у капцях

271

     Банк Росії випустить пам’ятні монети до чемпіонату світу з легкої атлетики-2013. Нагадаємо, що змагання пройдуть у Москві.

     Випуск монет заплановано на першу половину наступного року. Чемпіонату світу буде присвячений випуск срібних монет номіналом три рублі загальним тиражем 5 тисяч штук.

***

     Американець Кейт Лівассер вирішив запровадити нову моду у легкій атлетиці. Балтиморський марафон він пробіг у в’єтнамках за 2:47 години.

     Своє нестандартне рішення щодо вибору взуття він прокоментував SPIKES.

     – Перш за все, хотів дізнатися, чи зможу це зробити. У червні минулого року я пробіг у капцях близько чверті милі. І був здивований тим, що це виявилося не так жахливо, як здавалося. Після цього виникло питання, чи зможу так пробігти марафон.

    Як довго тренувалися?

   До капців почав звикати трішки більше, ніж за місяць до марафону. Спочатку пробіг милю, це не дало ніякого результату. Після половини дистанції моїм ногам стало так погано, що почав серйозно переглядати свої плани, щоб відмовитися від задуманого. Потім охолов, зрозумів, що все не так просто.

     Я зробив ще кілька забігів на три-чотири милі і почав розуміти, що сильну напругу, біль і втому в ікроножних м’язах відчуваю протягом двох миль, а потім вони спадають. Найдовша дистанція, яку я пробіг до марафону, – 14 миль. Це було за два тижні до старту.

     З якими проблемами довелося стикнутися?

     Те, що забиваються м’язи, які відповідають за вашу стійкість під час бігу. Крім того потрібно постійно трішки піджимати пальці ніг. Ніби ви носите взуття меншого розміру, ніж завжди. У цьому випадку виникає напруга у нижній частині ікроножного м’язу і ахілловому сухожиллі. Потрібно просто розслабитися. Коли ви довго біжите у капцях, потрібно бути максимально сконцентрованим на постановці ніг. Не має значення, яку частину стопи ви спочатку ставите на поверхню. Хоча якщо це п’ятка, в’єтнамка може трішки з’їжджати. Головне не допускати великого нахилу стопи всередину або назовні.

     Можете уявити, що у майбутньому в’єтнамки замінять кросівки?

     Ні, але вважаю, що біг у капцях може бути корисним для тих м’язів, які відповідають за стійкість при русі.

     Як почували себе ваші ноги після марафону?

     Після забігу я помітив потертості, але крові не було. Бокові кісточки були запалені ще кілька днів. Це стало результатом ударів об поверхню, оскільки було неможливо ставити м’яко ногу.

     За матеріалами rusathletics.com

Попередня статтяАлександр Пятница: «Одни поздравляли с завоеванной медалью, другие – завидовали»
Наступна статтяКомісія ФЛАУ заслухала кандидатів на заміщення штатних вакантних посад у збірній України