Олександр Шустов: «Сподіваюсь, надалі стрибатиму тільки вище»

312
Однією з головних зірок міжнародного турніру зі стрибків у висоту «Меморіал Дем’янюка»-2013 став росіянин Олександр Шустов. Переможною для нього виявилася висота 2,23 м, яку він подолав з третьої спроби.

 
Після завершення змагань Олександр прокоментував свій виступ для сайту ФЛАУ.
 
В одному з нещодавніх інтерв’ю ви говорили про те, що цей зимовий сезон важливий для вас з психологічної точки зору. Схоже, «Меморіал Дем’янюка» як мінімум на емоційному рівні став чудовим його початком?
 
Це так. Коли їхав на турнір, не ставив перед собою якихось завдань. Власне, і сподівався показати результат на цьому рівні, оскільки стрибати вище зараз не готовий. Вийшло так, що стрибнув те, що планував, при цьому ще й виграв.
 
Емоційно такі турнірі дуже цікаві. І те, що їх проводять в Україні, у Львові і Бердичеві, шикарно. Намагатимуся і надалі їх відвідувати.
 
З технічної точки зору, які були позитивні і негативні моменти у ваших сьогоднішніх стрибках?
 
Були суцільні мінуси. По-перше, не звик до такого покриття, потрібно було хоча б спробувати його у шиповках. Та й стрибок ще дуже… «чорний». Над ним ще працювати і працювати.
 
Досить ранній початок сезону для вас норма чи виняток з правил?
 
Зазвичай стрибаю вже 7 січня. Цього року планували почати як можна пізніше, але Дмитро Дем’янюк запросив мене, я приїхав до нього у гості, показав результат 2,23 м. Сподіваюсь, далі буде тільки вище.
 
Які ще старти заплановані перед зимовим чемпіонатом Європи?
 
На нього ще треба відібратися, а стартів багато. З Юрієм Крімаренко незабаром змагатимемося у Волгограді. Потім, найімовірніше, в Росії будуть стрибки під музику, «Русская зима» і, певно, чемпіонат Росії.
 
А змагання у форматі, коли стрибати доводиться під музику, для вас, швидше, плюс?
 
Мені цікаво і весело. Сподіваюсь, публіці теж весело, коли вона за мною спостерігає, глядачі посміхаються. Це не лише змагання, це ще й шоу. Люди приходять подивитися не на кислі обличчя і конкретні результати, а на людей, які стрибають, поспілкуватися з ними, побути поряд. Такі змагання якраз і популяризують саме наш вид – стрибки у висоту.