Валерій Лебедюк: «Маємо надію отримати європейський гранд на проведення «Меморіалу Дем’янюка»

237
19 січня у Львові відбувся міжнародний турнір зі стрибків у висоту «Меморіал Дем’янюка». Переможцями змагань стали українка Вікторія Добринська (1,86 м) і росіянин Олександр Шустов (2,23 м).

 
Про особливості турніру та плани на наступні роки прес-секретареві ФЛАУ розповів один з організаторів «Меморіалу Дем’янюка», президент СК «Висота», тренер зі стрибків у висоту Валерій Лебедюк.
 
Валерію Івановичу, чому датою проведення турніру було обрано саме 19 січня, свято Водохреща? Інший день, можливо, допоміг би залучити до змагань ще більше глядачів і представників ЗМІ.
 
Це пов’язано зі всеукраїнським і європейським календарями змагань.  Через десять днів у Запоріжжі відбуватиметься командний чемпіонат України у приміщенні  і гостям переїхати з одного кінця країни в інший було б  складно.
 
У європейському календарі усі старти відсунуті на кінець січня-початок лютого. Стартувати раніше спортсмени відмовляються, вони лише набирають форму і намагаються так побудувати свій календар змагань, щоб вийти на пік форми на березневі чемпіонати Європи або світу.
 
Наскільки мені відомо, «Меморіал Дем’янюка» цього року хотіли провести вже в новому залі?
 
Ця ідея залишається. Ми від неї не відмовляємося, а лише відкладаємо на майбутнє. Сподіваємося  на підтримку, зокрема Федерації легкої атлетики України.
 
Таке місце для проведення нашого турніру у Львові є, там прекрасне освітлення, є умови для змагань. Цього року нам, банально, забракло коштів для переходу у новий зал.
 
У новому залі стояла б і нова яма?
 
Ми чекаємо її з олімпійського циклу, який був перед Іграми у Пекіні. Думали, до нового року вона вже у нас буде, але знову відклалося. У будь-якому випадку, у нас є старенька, в яку стрибають зараз. Використали б її. А синтетичну резину для покриття планували привезти з Бердичева.
 
Кожен рік організатори турніру роблять крок уперед. На які новинки ви б звернули увагу цього року?
 
Технічне життя не стоїть на місці. Цього року ми поставили у залі великий екран, на якому можна слідкувати за всім, що відбувається у секторі, переглядати повтори. Це дуже зручно не лише для спортсменів, а й для глядачів. Вони мають нагоду подивитися відео минулих років, фотографії.
 
Цього року на турнірі представлені чотири країни-учасниці…
 
Мала бути представленою ще Румунія, проте їхнього спортсмена зобов’язали брати участь у національних змаганнях. В останній момент відмовився від участі титулований росіянин Нікіта Аніщенков. Травми перешкодили виступам у Львові Олександра Нартова і ще ряду провідних атлетів України.
 
Загалом, хочемо вийти на кількість країн, яка перевищуватиме шість, що дасть надію на європейський гранд. Це солідна підтримка для організаторів змагань, кошти, які можна направити на оплату проїзду і прийом титулованих спортсменів. Крім «Зірок з жердиною» в Україні немає такого турніру, і ми б хотіли включитися у процес і потягнути цей локомотив.
 
Враження від змагань – лише позитивні?
 
Я задоволений, адже чемпіонами і призерами юнацьких змагань стали усі вихованці СК «Висота». У юніорів і дорослих також маємо медалістів. Як тренера, мене радують успіхи моїх учнів і членів нашого клубу. А як організатора змагань – їх емоційний рівень, затишна і невимушена атмосфера.
 
Попередня статтяДобринська та Шустов – переможці «Меморіалу Дем’янюка»
Наступна статтяОлександр Шустов: «Сподіваюсь, надалі стрибатиму тільки вище»