Ганна Мельниченко: «Я отримую задоволення від того, чим займаюся»

374
Виступ українки Ганни Мельниченко на Кубку України з багатоборств став одним з найкращих у світі нинішнього сезону. Більше очок у п’ятиборстві набрала лише білоруска Яна Максімава, та й то її перевага склала лише один пункт.

 
Ганна розповіла, що змагання у Запоріжжі для неї були перевірочними і тепер вона може повністю зосередитися на підготовці до зимового сезону.
 
На заключній 800-метрівці здавалось, що ви бігли дуже легко і впевнено. Це і справді було так чи це лише візуальний обман?
 
Фізично було легко, а морально – трішки складно. У цьому зимовому сезоні ми дещо інакше готувалися до дистанції 800 метрів. Точніше, тренувань спеціально для цього виду особливо і не було. Раз на тиждень проводили кросову підготовку.
 
Кубок України був для мене перевірочним стартом. Зараз я ще не на піку форми, виступала, відпочиваючи. Тепер можна спокійно готуватися до чемпіонату Європи. Швидкість і легкість у мене є, але потрібно додавати сили. Її не вистачає у штовханні ядра і при відштовхуванні у стрибках. Та головне зараз, що я отримую задоволення від того, чим займаюся.
 
Коли вирішили виступати у зимовому сезоні?
 
Після олімпійського сезону ми відпустили з голови всі змагання і тренувалися без особливих настроїв. Лише після Нового року, коли почалися змагання, зрозуміли, що можна стартувати.
 
Проблеми зі здоров’ям більше не турбують?
 
На щастя, все у минулому. Але травма, яка турбувала мене все літо, пройшла у вересні, після Олімпійських ігор.
Прикро, адже у травні у мене була настільки неймовірна форма, що, виступаючи вже з травмою на чемпіонаті України, я набрала дуже хорошу суму балів. Я і континентальну першість пропускала лише заради того, щоб бути «свіжішою» на Олімпіаді. Але у Лондоні мене ця травма не відпускала ні на мить.
 
Одним з етапів підготовки до сезону був учбово-тренувальний збір у Португалії…
 
Там ідеальні умови! З радістю поїхала б туди весною. Ми там добре набігали кроси. Там можна було навіть не виходити на стадіон. Ми туди йшли лише на технічну роботу.
 
Бігати можна було у лісі, там свіже повітря, є траси. Там я полюбила кроси, хоча витривалість мені взагалі не подобається. На пляжах можна було виконувати стрибкову роботу.
 
У мене ноги відпочили від доріжки. Провести всю зиму у манежі було б складно.
 
У 2013 році плануєте вийти на пік форми на зимовому чемпіонаті Європи і на чемпіонаті світу влітку?
 
Хочу виступити за зимовому чемпіонаті Європи, а літо взагалі не планую. У мене є проблема з метанням списа. Почали метати – болить плече. Вирішили поки що не брати його до рук, щоб скучити за ним і щоб плече трішки відпочило. Тому плани у мене лише на найближчий час. Та й не люблю загадувати наперед, з цього не завжди виходить щось хороше.
Попередня статтяКомандний чемпіонат України, Кубок України з багатоборств-2013
Наступна статтяФЛАУ та МК «Запоріжсталь» починають новий етап співпраці