Чемпіонат України. 2-й день: заворожуючий політ Крімаренка та блискавична 400-метрівка

237
Другий день чемпіонату України з легкої атлетики видався багатим на фінали. Не обійшлося і без високих результатів та особистих рекордів.

 
Надзвичайно впевнено зимовий сезон проводить Володимир Бураков. Саме він вважався фаворитом з бігу на 400 метрів у Сумах, та уникнути конкуренції було б складно. Разом з ним у фіналі А бігли Віталій Бутрим, Євген Гуцол і Олексій Рємєнь.
 
Бураков з перших метрів дистанції вирвався вперед, та чим ближче був фініш, тим ближче до Володимира був Бутрим. Обійти учня Костянтина Рурака йому не вдалося, проте суперництво дало свої плоди – обидва атлети вибігли з 47 секунд і встановили особисті рекорди. Після фінішу Бураков подякує віце-президентові ФЛА Сумської області Миколі Гудиму: «Хорошого ви мені суперника виховали». А в інтерв’ю прес-секретареві ФЛАУ додасть, що з такою конкуренцією і бігти було значно цікавіше (інтерв’ю з Володимиром читайте на нашому сайті найближчим часом).
 
400 метрів, фінал А, чоловіки
1. Володимир Бураков (Запорізька) – 46,70
2. Віталій Бутрим (Сумська) – 46,85
3. Олексій Рємєнь (Запорізька, Донецька) – 47,69
 
У жінок на 400-метрівці лідерство швидко захопила Ольга Земляк і не віддала його до самого фінішу. Українським уболівальникам вона добре знайома завдяки перемозі у складі естафетної команди 4х400 метрів на чемпіонаті Європи-2012. Була вона і у складі олімпійської четвірки, яка у Лондоні зупинилася за крок від п’єдесталу з дуже високим результатом. Попереду у Ольги ще одні змагання з естафети – на зимовому чемпіонаті Європи. Не виключено, що Земляк побіжить й індивідуальні 400 метрів. Та щоб говорити про це точніше, потрібно дочекатися остаточного ухвалення складу команди.
 
Виклик Земляк кинула Ксенія Карандюк. Щоб стати чемпіонкою, їй не вистачало однієї десятої секунди. Замкнула трійку медалісток Юлія Кранощок. Варто також відзначити участь у фіналі А юніорки Оксани Ралько. У компанії більш досвідчених суперниць вона фінішувала п’ятою з особистим рекордом (55,54 с), а серед молоді стала найкращою.
 
400 метрів, фінал А, жінки
1. Ольга Земляк (м. Київ, Рівненська) – 53,57
2. Ксенія Карандюк (Київська) – 53,67
3. Юлія Краснощок (м. Київ) – 54,13
 
З бігу на 1500 метрів проводили чотири забіги, останній з яких і став найсильнішим. Саме у ньому стартували всі фаворити. Переможцем з цієї боротьби вийшов Володимир Киц.
 
Чемпіоном України з бігу на 60 метрів став Сергій Сагуткін.
 
1500 метрів, фінал, чоловіки
1. Володимир Киц (Київська) – 3.43,87
2. Олександр Борисюк (Волинська, Чернівецька) – 3.44,30
3. Станіслав Маслов (Київська) – 3.44,39
 
60 метрів,фінал, чоловіки
1. Сергій Сагуткін (Запорізька) – 6,77
2. Ігор Бодров (Харківська) – 6,80
3. Юрій Штанов (Сумська) – 6,83
 
Сьогодні відбулося перше коло з бігу на 60 метрів і серед жінок. Марія Рємєнь має один з топ-результатів сезону у світі і цього сезону неодноразово доводила своє право виступити на чемпіонаті Європи. У зв’язку з цим, тренери дозволили Марії пропустити національну першість і не їхати до Сум. Олеся Повх у зимовому сезоні-2013 не виступає і готується до літніх стартів. А от інші учасниці нашої зіркової естафетної команди 4х100 метрів – Єлизавета Бризгіна, Христина Стуй, Вікторія П’ятаченко і Наталія Погребняк – приїхали до Сум. На жаль, на старт вийшли не всі.
 
На розминці Христина відчула біль у коліні. Як пояснив тренер атлетки Сергій Басенко, вони не робили ставку на зимовий сезон і, щоб не ризикувати зайвий раз здоров’ям спортсменки, вирішили знятися зі змагань і готуватися до літніх турнірів. П’ятаченко і Погребняк свої забіги виграли (7,39 с та 7,36 с відповідно). А от Бризгіній довелося дещо похвилюватися. У забігу вона була третьою (7,70), та для потрапляння у півфінал цього виявилося достатньо. Переможниця з бігу на 60 метрів визначиться вже завтра.
 
Не обійшлося без фіналів і у технічних дисциплінах. Стрибун у висоту Юрій Крімаренко кілька разів заставляв вибухати зал оплесками. Зокрема, коли з третьої спроби взяв 2,20 м. І справа була не стільки у тому, що висоту подолано, скільки у самому стрибку. Юрій злетів і буквально завис над планкою, а запас, здавалось, дозволяв сьогодні стрибати куди вище. Власне, вище було 2,25 м з другої спроби. Цей результат якраз і був нормативом на чемпіонат Європи.
 
2,25 взяли ще двоє. Дмитро Дем’янюк, який повернувся у сектор після травми, та Віталій Самойленко перелетіли планку з третьої спроби. Штурмував цю висоту і Андрій Рубель, щоправда, не так вдало, як суперники.
 
На 2,28 м вийшли лише двоє. Дем’янюк цю висоту пропускав. Та ні Самойленку, ні Крімаренку не вдалося подолати планку. Не зміг перевершити результат суперників і Дмитро, хоча його друга спроба на 2,31 м вселила певний оптимізм.
 
Стрибки у висоту, фінал, чоловіки
1. Юрій Крімаренко (м. Київ, Житомирська) – 2,25
2. Дмитро Дем’янюк (Львівська) – 2,25
2. Віталій Самойленко (Херсонська) – 2,25
 
Після змагань у секторі для потрійного стрибка його назві можна було знайти ще одне пояснення. Цифра «3» стала героїнею цього вечора. Рівно стільки сантиметрів відділило Віктора Кузнецова від перемоги, а Віктора Ястребова – від срібної медалі. Чемпіоном України став Євген Семененко.
 
Потрійний стрибок, фінал, чоловіки
1. Євген Семененко (Харківська) – 16,67
2. Віктор Кузнецов (Київська) – 16,64
3. Віктор Ястребов (Київська) – 16,61
 
Найкращий результат сезону в Україні зі стрибків у довжину залишається у багатоборки Анастасії Мохнюк. Стрибнути далі сьогодні не вдалося жодній з фіналісток. Переможницею чемпіонату стала Вікторія Молчанова. Лиш двома сантиметрами їй поступилася багатоборка Ганна Мельниченко.
 
Також дівчата визначали найкращих зі стрибків з жердиною. У цьому секторі перемогла Ксенія Черткошвілі.
 
Стрибки у довжину, фінал, жінки
1. Вікторія Молчанова (Харківська) – 6,34
2. Ганна Мельниченко (Запорізька, Полтавська) – 6,32
3. Анна Корнута (Харківська) – 6,29
 
Стрибки з жердиною, фінал, жінки
1. Ксенія Черткошвілі (Донецька) – 4,00
2. Маргарита Кривко (Одеська) – 3,90
3. Катерина Козлова (Донецька) – 3,80
 
Усі результати змагань можна знайти за лінком: https://uaf.org.ua/images/otherdocuments/calendar/2013/2013.02.12/index.htm
Попередня статтяДмитро Савицький: «Кожному потрібно знайти героя, прямувати за ним, обігнати і перевершити»
Наступна статтяВіктор Кузнецов: «З дитинства обожнював стрибати потрійним»