Олена Холоша: «Донька стимулює до високих результатів»

450
На чемпіонат України Олена Холоша приїхала у якості одного з лідерів світового сезону зі стрибків у висоту. На змаганнях у Франції вона настрибала 1,95 м. Повторила цей результат і у Сумах, вигравши золоту медаль.

 
Холоша виступає лише другий сезон після народження дитини. Багато спортсменів говорять про те, що після пологів стрибати навіть легше, але Олена зізнається:
 
– Мені було, навпаки, складніше. У мене були проблеми зі спиною, які після народження доньки посилилися. Не обійшлося без наполегливої роботи, закачування спини. Але дитина стимулює до високих результатів. Мій світогляд змінився, і пріоритети розставлені вже трішки інакше, ніж раніше.
 
Результат, показаний вами у Франції, майже гарантував місце у збірній на чемпіонат Європи…
 
Суперників завжди потрібно поважати. Норматив у мене був, але чемпіонат України показав, що розслаблятися не можна, молодь наступає на п’ятки. У Сумах у мене були достойні конкуренти. І Геращенко, і Табашник, і Добринська показали високі результати.
 
Але мій головний суперник – це голова. З нею потрібно потоваришувати, і тоді все буде добре. Сьогодні на 1,98 метри трішки не вийшло.
 
При спробах на 1,98 був невеличкий збій на розбігу?
 
Я дуже сильно хотіла взяти цю висоту. Розумію, що потрібно мати перед очима картинку. Але коли хочеш встановити особистий рекорд, то вже не такий розкутий і втрачається техніка. Але думаю, це спочатку так.
 
Деякі спортсмени на тренуваннях проробляють модель змагань. Наприклад, стрибають по десять стрибків на максимальній для себе висоті. Як у вас проходять тренування?
 
У нас такого немає. Але зараз багато чого залежить від мого стану. Бо коли у тебе мала дитина, тренування може взагалі не бути. Коли ріжуться зуби чи вона хворіє, ти можеш цілу ніч не спати і потім уже не буде ніяких стрибків. Тому зараз відштовхуємося від моєї донечки: якщо я відпочила, то тренуюсь добре. В інших випадках – не уникнути корегування. Зараз у цьому процесі головна моя Марія.