Чемпіонат України з метань серед молоді, юніорів та юнаків: фаворити підтвердили свій статус

242
У п’ятницю у Ялті завершується чемпіонат України з метань серед молоді. юніорів та юнаків. Про змагання серед юнаків та дівчат віком до 15 та 17 років ми вже розповідали. На черзі – юніори та молодь.

 
ЮНІОРИ. У цій віковій категорії виступають 18- та 19-річні атлети. Цього року найсильніші з них перевірять свої сили у компанії своїх однолітків під час чемпіонату Європи. А поки що українці змагалися між собою в Ялті.
Штовхання ядра, юніорки (вага ядра – 4 кг). Вже протягом кількох олімпійських циклів ця легкоатлетична дисципліна в Україні одна з найслабших. Не так часто високі результати демонструють і юніори. Ось і цього разу чемпіонкою країни стала спортсменка, для якої коронна дисципліна зовсім інша.
Тетяна Юр’єва – одна з найсильніших дискоболок України у своїй віковій категорії, проте, як показали змагання в Ялті, виграти вона може і в секторі для штовхання ядра. Усі результативні спроби Тетяни були за 13 метрів, найкраща з них – 13,63 м. У Ганни Цуркан – 12,26 м, а у Тетяни Цівун – 11,75 м. Саме ці дівчата склали трійку медалісток чемпіонату України.
 
Штовхання ядра, юніори (вага ядра – 6 кг). Значно краща ситуація серед юніорів. Владислав Черніков уже встиг чудово зарекомендувати себе не лише на внутрішній арені, а й на міжнародній. Та і в Україні у нього є конкуренти. Роман Обухов намагався боротися до останнього, і саме в заключній спробі відправив снаряд на 18,50 м. До цього у Чернікова було 18,13 м. Та Владислав продемонстрував справжній характер переможця і в заключній спробі штовхнув ядро на 18.69 м. Бронзову медаль виграв Ніколай Чебан з Молдови (17,29 м).
 
Метання диска, юніорки (1 кг). Тетяна Юр’єва оформила в Ялті «золотий» дубль. І тут вона теж була поза конкуренцією. У найкращій зі спроб атлетки її диск приземлився на позначці 52,15 м. Катерина Никита була другою (46,00 м), а ще зовсім юна Карина Чередниченко виграла «бронзу».
 
Метання молота, юніорки (4 кг). Менше двох тижнів тому ми вітали Альону Шамотіну зі срібною медаллю зимового Кубка Європи з метань серед молоді. В Ялті вона знову повернулася у юніорські змагання і перемогла з результатом 64,06 м. Анна Зінчук з Білорусі була другою (63,97 м). А на третій сходинці розташувалася ще одна учасниця Кубка Європи Ірина Климець (54,49).
 
Метання молота, юніори (6 кг). У секторі поза конкуренцією був срібний призер Європейського юнацького олімпійського фестивалю-2011 Сергій Регеда. В першій спробі він показав результат 74,00 м, а в заключній виконав найкращий кидок того дня – 75,60 м. Срібну медаль виграв один з головних конкурентів Регеди Артем Полешко (72,00 м). На третій сходинці розташувався Олексій Ющенко (68,07).
 
Метання списа, юніорки (600 г). Поза конкуренцією у секторі для метання списа була Тамара Євдокимова (48,95 м). Марія Барилюк (43,24 м) та Катерина Поддубко (41,82 м) розташувалися слідом.
 
Метання списа, юніори (800 г). Чемпіоном України став Максим Богдан. У першій спробі він відправив спис на 70,94 м. Саме вони і принесли йому перемогу. «Срібло» виграв білорус Ніколай Брайчук (63,35 м), а Юрій Кушнірук цього разу був третім (62,78 м).
 
МОЛОДЬ. У цій віковій категорії змагаються атлети віком до 23 років, і для них буде проводитися чемпіонат Європи. Звісно, дехто з цих атлетів спробує замахнутися і на дорослий чемпіонат світу.
 
Штовхання ядра, жінки (4 кг). Протягом зимового сезону Ольга Голодна демонструвала досить високі результати і заслужила потрапляння до складу команди на чемпіонат Європи у приміщенні та зимовий Кубок Європи з метань. Проте після національного чемпіонату спортсменка захворіла і не поїхала на міжнародні змагання. Попередні старти Ольга проводила у манежі, але в Ялті настала черга виступів просто неба. Перемога вийшла знову впевненою, хоча результат поки що нижчий, ніж був узимку в приміщенні – 17,76 м. Вікторія Клочко друга (15,12 м), Вікторія Колб стала третьою (14,93 м).
 
Штовхання ядра, чоловіки (7,260 кг). «Золотим» дублем відзначилися атлети з Білорусі. Іван Михальчук переміг (17,77 м), а Максім Захарєнко став другим (17,41 м). Третю сходинку посів Роман Обухов (17,33).
 
Метання списа, жінки (600 г). На зимовому Кубку Європи з метань переможницею з метання спису серед молоді стала саме українка Ганна Хабіна. Проте в Ялті вона не виступала. Змагання виграла білоруска Тетяна Холодович (56,07 м). Українка Яна Ткаченко (47,37) і Валерія Лунгу з Молдови (43,67) посіли другу та третю сходинки відповідно.
 
Метання молота, жінки (4 кг). Слідом за перемогою серед юніорів Альона Шамотіна виграла чемпіонат України і серед молоді – 61,95 м. Білоруска Анна Нєстєрєнко стала другою (60,06 м). Ірина Климець з «бронзою» – 52,75.
 
Метання молота, чоловіки (7,260 кг). На відміну від змагань юніорів, Сергієві Регеді у старшій віковій категорії перемогти не вдалося, та на п’єдесталі він був і завадив білорусам оформити «золотий» дубль. Регеда метнув молот на 65,69 м. Переміг Павєл Борєйша (68,08), а Сєргєй Солянік став у Ялті бронзовим призером (60,72).
 
Під час чемпіонату також проводяться виставкові змагання. Ірина Новожилова у секторі для метання молота продемонструвала результат рівня МСМК – 66,58 м. А серед чоловіків переміг Олексій Сокирський (74,52 м).
Попередня статтяКрізь призму юнацького чемпіонату світу: Карина Чередниченко підтверджує статус лідера та інші результати чемпіонату України
Наступна статтяОбрано нового президента ФЛА Кіровоградської області