P.S. Казань – Тампере

498
За подіями юнацького чемпіонату світу в Донецьку залишилися поза увагою відразу два не менш важливі для нашої збірної старти – Всесвітня Універсіада в Казані та молодіжний чемпіонат Європи в Тампере. А наші спортсмени там творили справжні дива. Тож нехай постфактум, але пригадаємо перемоги наших спортсменів.

 
ТАМПЕРЕ
 
Українська збірна сьогодні повернулася з молодіжного чемпіонату Європи в Тампере. Наші атлети виграли дев’ять нагород (9=1+6+2) і посіли 11-ту сходинку в медальній таблиці.
 
Хвороба завадила Ользі Голодній взяти участь у чемпіонаті Європи в приміщенні цього року. Проте до літа дівчина встигла відновитися і в Тампере відігралася сповна. Ольга стала чемпіонкою Європи серед молоді зі штовхання ядра з результатом 18,11 м (особистий рекорд).
 
Молодіжний чемпіонат Європи нинішнього року був головним стартом у календарі Тараса Бибика. Атлет цілеспрямовано готувався до змагань і його старання винагородилися «сріблом» та особистим рекордом з бігу на 800 метрів (1.46,20 хв).
 
На цій же дистанції у змаганнях жінок ще одне «срібло» виграла Ольга Ляхова. За спиною у неї юнацький і юніорський чемпіонати світу, успішні виступи на дорослих чемпіонатах Європи і тепер медаль молодіжної континентальної першості – 2.01,90 хв.
 
Зі срібною нагородою та особистим рекордом з бігу на 400 метрів повернувся Віталій Бутрим (45,88 с). Другою фінішувала й Вікторія Хапіліна з бігу на 10000 м (33.56,85 хв).
 
Людмила Оляновська фінішувала другою зі спортивної ходьби на 20 км (1:30.37 год). У секторі для стрибків у довжину Христина Гришутіна в найкращій зі спроб приземлилася на позначці 6,61 м і теж виграла срібну медаль.
 
Бронзові медалі завоювали Анастасія Лебідь з бігу на 400 метрів з бар’єрами (56,92 с) та семиборка Анастасія Мохнюк, яка нинішнього сезону здебільшого виступала в індивідуальних видах. За сумою семиборства українка набрала 5898 очок.
 
КАЗАНЬ
 
Таку ж кількість нагород, як у Тампере, наші спортсмени виграли на Всесвітній Універсіаді в Казані. При цьому чотири з дев’яти медалей були золотими і ще п’ять – срібними.
 
Золоті металі вигравали як в індивідуальних видах, так і в естафетах. Віктор Кузнецов переміг з потрійного стрибка (17,01 м), Ганна Тітімець фінішувала першою з бігу на 400 метрів з бар’єрами (54,64 с).
 
Дива творили наші естафетні команди 4х100 метрів. Дівчата привчили нас до медалей, а в Казані і взагалі перемогли, залишивши позаду американок. Олеся Повх, Наталія Погребняк, Марія Рємєнь та Вікторія П’ятаченко подолали дистанцію за 42,77 с. І якщо від них бодай місця на п’єдесталі ми чекали, то хлопці стали справжньою сенсацією. Руслан Перестюк, Сергій Смелик, Ігор Бодров і Віталій Корж перемогли (38,56 с).
 
Срібні медалі в активі Андрія Проценка, який показав однаковий результат з переможцем змагань росіянином Сергієм Мудровим і поступився лише за спробами (2,31 м), Руслана Дмитренка (спортивна ходьба, 20 км – 1:20.54 год), чоловічої команди зі спортивної ходьби на 20 км, Світлани Шмідт (3000 м перешкодами – 9.40,41 хв), Анни Ярощук (400 м з бар’єрами – 54,77 с).
Попередня статтяБронзовый танец на “Олимпийском”. Юношеский чемпионат мира
Наступна статтяMade in China. Юношеский чемпионат мира