Чемпіонат України. Другий день

220
У другий день чемпіонату України розіграли 15 комплектів нагород. Вечірню частину програми відкрили змагання зі штовхання ядра серед чоловіків. Перемогу в секторі відсвяткував Андрій Бородкін (19,53 м). Серед молоді найсильнішим став Микола Багач (18,42 м). У жінок поза конкуренцією була Галина Облещук (18,40 м).

***

У секторі для стрибків у висоту перемогла Оксана Окунєва. З другої спроби спортсменка з Миколаєва подолала планку на висоті нормативу «Б» для участі в чемпіонаті світу – 1,92 м.

У змаганнях чоловіків перед фіналом зі стрибків у висоту два атлети вже мали в своєму активі норматив «А». Богдан Бондаренко нинішнього року встановив національний рекорд України і очолює світовий топ-лист сезону (2,41 м), а Андрій Проценко переміг на Всесвітній Універсіаді з результатом 2,31 м. У Донецьку Проценко був третім. З другої спроби йому підкорилися 2,25 м. Планку на цій висоті подолав і Дмитро Дем’янюк, але на відміну від Проценка зробив це з першої спроби і виграв «срібло».

Юрій Крімаренко двічі збивав планку на висоті 2,28 м, проте вирішальна спроба стала справжньою окрасою змагань. У манері, притаманній лише Юрію, він зумів подолати цю висоту. На жаль, зробити те саме на 2,31 м цього разу йому не вдалося.

***

Багатоборка Анастасія Мохнюк цього разу вирішила відмовитися від боротьби в семи видах програми і зосередила зусилля на окремих дисциплінах. І перемогла. У найкращій зі спроб в секторі для стрибків у довжину Анастасія приземлилася на «золотій» позначці 6,47 м. Ірина Ніколаєва (6,45 м) та Анна Корнута (6,43 м) виграли срібну та бронзову медалі відповідно.

У змаганнях чоловіків переміг Тарас Неледва (7,58 м). Віктор Ємець (7,47 м) та Дмитро Тидень (7,36 м) розташувалися слідом. Андрій Макарчев, який повертається нинішнього сезону після розриву Ахіллового сухожилля, був четвертим.

***

Фінали бігової програми відкрилися дистанцією 110 метрів з бар’єрами. Досить прогнозовано першим фінішну лінію перетнув Сергій Копанайко (13,89 с).

Віталій Бутрим переміг з бігу на 400 метрів (46,24 с). Євген Гуцол (46,71) та Володимир Бураков (46,86) фінішували слідом. У жінок чемпіонкою України стала Наталія Пигида (51,37 с). Другою була Аліна Логвиненко (51,98). А третьою з особистим рекордом (52,05) фінішувала Ольга Ляхова, яка спеціалізується з бігу на 800 метрів.

І в змаганнях жінок, і в змаганнях чоловіків з бігу на 1500 метрів переможець визначався на заключних метрах дистанції. Перемоги та титули чемпіонів України вирвали Наталія Прищепа (4.18,55 хв) та Олександр Борисюк (3.39,38 хв).

Валерія Мара перемогла з бігу на 3000 метрів з перешкодами (9.57,64 хв). Серед чоловіків найшвидше подолав дистанцію Павло Олійник (8.53,82 хв).