У Донецьку почався чемпіонат України з легкої атлетики

312
570 спортсменів з 27 регіонів України та багатоборець з Ірану – саме стільки учасників планує взяти участь у чемпіонаті України з легкої атлетики, який 24 липня розпочався в Донецьку. До столиці Донбасу приїхала майже вся еліта українського спорту, адже саме ці змагання є заключним етапом відбору на чемпіонат світу (10-18 серпня, Москва). Декому з атлетів потрібно підтвердити норматив, дехто тільки спробує його виконати. Одні боротимуться за особистий рекорд, інші набуватимуть досвіду в компанії більш титулованих старших колег.

 
Є й такі, хто протягом сезону неодноразово доводив своє право на участь у чемпіонаті світу і зараз готується до змагань в індивідуальному режимі. Серед них Богдан Бондаренко, Олеся Повх, Марія Рємєнь і Ольга Саладуха.
 
«Ми дозволили цим спортсменам пропустити чемпіонат України, адже протягом сезону вони виграли кілька міжнародних змагань і показали при цьому надзвичайно високі результати,– пояснює державний тренер Михайло Медведь. – Богдан тренується в Харкові. Дівчата вирішили поїхати далі від гучних мегаполісів і в спокійній атмосфері підготуватися до чемпіонату світу. Зараз вони в Вінниці».
 
Наразі на місце в складі команди на чемпіонат світу претендує 67 кандидатів. Однак більшості з них ще потрібно довести своє право на потрапляння до збірної. За умови, що всі легкоатлети виконали норматив А, країну в кожній дисципліні може представляти максимальна кількість атлетів – три. З нормативом Б на чемпіонат світу може поїхати лише одна людина.
 
«27 липня на засіданні Виконкому ФЛАУ буде обговорюватися і затверджуватися склад команди. Участь у засіданні візьмуть також головні тренери. Після цього як мінімум на 99 відсотків можна буде говорити про те, хто представить нашу країну в Москві», – повідомила під час прес-конференції віце-президент ФЛАУ Ольга Бризгіна.
 
Чемпіонат України проводиться на оновленому РСК «Олімпійський». «Нас запитували, якою буде користь від проведення юнацького чемпіонату світу. Так от у нас тепер є три чудові стадіони, які були від реконструйовані для тих змагань, – говорить віце-президент ФЛА Донецької обл. Тетяна Клевакіна. – Під час юнацького чемпіонату світу атлети встановили безліч рекордів, як національних, так і найкращих досягнень у світі. Це говорить про те, що якість покриття, сектори тут дуже хороші».
 
***
 
Можливо, це допоможе легкоатлетам і при виконанні нормативів на чемпіонат світу. Приміром, Тарас Бибик вже встановив особистий рекорд з бігу на 400 метрів і впевнено виграв свій забіг (49,16 с). Саме на цій дистанції атлет виступає на чемпіонаті України. «Моя основна дистанція, 800 метрів, вимагає якомога більше стартів. При підготовці до молодіжного чемпіонату Європи ми спробували так побудувати календар, щоб підійти до змагань в оптимальній формі, адже саме цей турнір був для мене пріоритетним, – розповідає Тарас Бибик, який повернувся з молодіжного чемпіонату Європи зі «сріблом» з бігу на 800 метрів. –Я чекав на високий результат у Тампере, але виконання нормативу Б стало для мене певним сюрпризом. Вдячний тренерам команди за те, що зараз дозволили мені виступити на вдвічі коротшій дистанції. Це мені потрібно для підтримання фізичної форми».
 
«Насправді, Тарас зарекомендував себе ще взимку,– приєднується до розмови Михайло Медведь. – Тоді ми вирішили дати йому шанс і включити до складу команди на чемпіонат Європи в приміщенні. До молодіжного чемпіонату Європи у нього була ще серія стартів. Він зміцнів, їхав у Тампере вже більш упевнено. І тепер ми чекаємо від нього хорошого результату і в Москві».
 
«Для мене завжди головна перемога», – заспокоїв тренера Бибик. «Надзавдань ми не ставимо, – у свою чергу спробував відповісти взаємністю Михайло Васильович. –Але місце в фіналі для початку було б непоганим результатом. А далі, як кажуть, ноги в руки!»
 
Ноги в руки готова взяти і ще одна гостя прес-конференції, переможниця командного чемпіонату Європи та Всесвітньої Універсіади в складі естафетної команди 4х100 метрів Вікторія П’ятаченко. «На командному чемпіонаті Європи в мене була травма. В естафеті я виступила, але 200 метрів уже не бігла. Ми спробували якомога швидше відновитися, адже попереду був увесь сезон. Прикро було б пропустити головні турніри року, – розповідає Вікторія. – Після цього я вже виступила на Універсіаді. Маю сказати. що організація була на надзвичайно високому рівні. Росіяни зробили все для того, щоб ми почували себе як на Олімпіаді. Тепер у мене старт на чемпіонаті України. і вже він покаже, чи вдалося нам встигнути відновитися й підготуватися належним чином».
 
Вже сьогодні Вікторія вийде на старт з бігу на 200 метрів. Однією з її головних суперниць буде бронзовий призер та чемпіонка Європи в складі естафетної команди 4х100 метрів. срібний призер чемпіонату Європи з бігу на 200 метрів Єлизавета Бризгіна. «Мені як мамі дуже приємно, що моя дочка виступить на чемпіонаті України. Але водночас я дуже хвилююсь, – каже Ольга Аркадіївна. – Підготовка й тренування проходили добре. Сподіваюсь, під час змагань у Лізи теж все складеться добре, вона повинна показати в Донецьку високий результат».
 
***
 
Але якщо перше коло з бігу на 200 метрів стартує лише сьогодні, то кілька комплектів нагород атлети розіграли вже в перший день. Запекла і цікава боротьба розгорнулася на дистанції 100 метрів серед чоловіків. Проте ще цікавішим і напруженішим був фініш і очікування результату.
 
Віталій Корж і Ігор Бодров одночасно перетнули фінішну лінію. «Я перший!» – «Ні, я!» Але що б не казали спортсмени, остаточну відповідь мав дати фотофініш, і він цього разу був на боці Віталія (10,51 с). Обидва атлети зовсім нещодавно на Універсіаді в Казані перемогли в складі чоловічої естафетної команди 4х100 метрів з дуже високим результатом – 38,50 с. Тим самим хлопці подарували Україні надію на вдалий виступ і на чемпіонаті світу. Саме на естафетному бігу в Москві будуть зосереджені їхні зусилля.
 
Наталія Погребняк не зустріла такої конкуренції і дуже впевнено виграла 100-метрівку (11,54 с). Найближчу переслідувачку, Ірину Васьків, вона випередила на 36 сотих. На цьому чемпіонат України для Наталії скінчився. Харків’янка, яка разом з Вікторією П’ятаченко приводила до «золота» нашу естафетну команду, вже поїхала додому готуватися до найвідповідальнішого старту року.
 
Не зустріла конкуренції і лідер з бігу на 100 метрів з бар’єрами серед жінок Анна Плотіцина (13,05 с). У березні Анні як одній із перспективних спортсменок тренери дали шанс виступити на чемпіонаті Європи в приміщенні. З того часу вона жодного разу не підвела очікувань наставників. З кожним міжнародним стартом Плотіцина покращує особисті рекорди, а на командному чемпіонаті Європи не лише принесла Україні медаль, а й вибігла з 13 секунд. Хоча офіційним рекордом атлетки той результат завадив зафіксувати вітер у спину, який перевищував допустиму норму. «Дуже хотілося й в Донецьку вибігти з 13 секунд, – зізналася Анна в інтерв’ю телеканалу ICTVпісля виступу. – Такий результат дає змогу боротися за високі місця на змаганнях світового рівня і конкурувати з елітою».
 
Також розіграли медалі з метання диска. У жінок упевнено перемогла Наталія Семенова (59,34 м), а у чоловіків – Микита Нестеренко (58,74 м). Чемпіонкою України зі стрибків з жердиною стала Катерина Козлова (4,20 м).
Попередня статтяБогдан Чорномаз: «Бар’єрний біг вчить долати перешкоди не лише в спорті, а й у повсякденному житті»
Наступна статтяЧемпіонат України. Другий день