Анна Мельниченко – чемпіонка світу!

248
Про це говорили, але тихо, щоб не сполохнути удачу. «Аня дуже добре готова, у Ані хороший шанс на медаль», – все це лунало впівголоса. Але після завершення змагань з семиборства нарешті можна закричати: Анна Мельниченко – чемпіонка світу!

 
Багато років поспіль Анна була близькою до п’єдесталів європейських та світових першостей, але ввійти до трійки призерів постійно щось заважало. Часто – травми. До Москви вона їхала без відчутних проблем. «Самій не вірилося, що нічого не болить, що добре готова», – зізнається Аня після завершення змагань і осяє щирою посмішкою весь стадіон «Лужники». А ще подякує тренерові Дмитрові Льопі та коханому Олексію Касьянову. «Ця медаль – одна на трьох», – скаже вона.
 
З другим результатом подолавши дистанцію 100 метрів з бар’єрами, надалі Мельниченко захопила лідерство і не відпускала його аж до завершення змагань. Перед заключною 800-метрівкою її та канадійку Бріанне Тісен-Ітон розділяли трішки більше 60 очок. Для перемоги Ані потрібно було не програти більше 4-4,5 секунд. Рекорд канадійки був вищим, ніж у нашої спортсменки, але Мельниченко була готова до боротьби. Майже в кожному виді вона повторювала або була близькою до особистих рекордів, і заключний вид не був винятком.
 
Якщо раніше Аня не вибігала з 2.12 хвилин, то в Москві показала 2.09,85 хв. Та гналася вона не за результатом. «Бачила перед собою лише спину Бріанне і все, до чого прагнула, не відпустити її», – зізналася спортсменка.
 
Щоб стати чемпіонкою світу, Ані довелося встановити ще й особистий рекорд за сумою семиборства – 6586 очок. У Тісен-Ітон 6530 і «срібло», а у Дафне Шипперс 6477 очок, «бронза» і національний рекорд Нідерландів.  
 
***
 
Хоч і без медалі на шиї, але переможницею себе може відчувати ще одна українка – Валентина Жудіна. На традиційно африкансько-російській дистанції на 3000 метрів з перешкодами вона фінішувала сьомою. «Чому ж тоді «переможниця»?» – запитаєте ви. Та хоча б тому, що попереду були лише ефіопки і кенійки, а Валентина настільки грамотно розрахувала сили, що на фініші їх вистачило для того, щоб втримати «європейську» пальму першості.
 
***
 
А доповнили щасливу для України картинку дня Анна Ярощук та Анна Тітімець, коли пробилися до фіналу з бігу на 400 метрів з бар’єрами.
 
Ярощук потрапила до першого забігу. Після останнього бар’єру вона виходила шостою, але бажання бігти в фіналі було сильнішим за суперниць. Аня знайшла сили для прискорення і стала четвертою. Але доля фіналу залишалася під питанням. Схрестивши пальці, не дивлячись на екран дівчина чекала на свій вердикт. І дочекалася! Вона – фіналістка чемпіонату світу, а разом з нею – Анна Тітімець. Вона і взагалі фінішувала третьою, що гарантувало їй можливість боротися за медалі.