«Меморіал Дем’янюка» збере одних з найкращих стрибунів у висоту

296
17 січня Львів прийматиме І етап Кубку України зі стрибків у висоту, ювілейний турнір XV «Меморіал Олексія Дем’янюка». Змагання присвячені пам’яті відомого українського спортсмена, майстра спорту міжнародного класу, учасника ХХІІ Олімпійських ігор-1980 у Москві, який трагічно загинув у 1999 році.
 

 
Новорічні змагання з легкоатлетичних стрибків у Львові вперше були проведені ще у 1969 році. Через 30 років, після трагічної загибелі Олексія Дем’янюка, змагання на його честь були перейменовані на «Меморіал Олексія Дем’янюка». Свого часу він був одним з найсильніших стрибунів світу, у 1981 році очолював світовий топ-лист з результатом 2,33 м і неодноразово повторював цей результат.
 
З місцевого рівня ці змагання за короткий період переросли у популярний і видовищний турнір. З 2011 року «Меморіал О. Дем’янюка» включений у календар змагань EA (Європейської асоціації легкої атлетики), а результати показані на турнірі, вже традиційно розташовуються на перших рядках світових топ-листів.
 

 

 

 

На турнірі панує особлива і піднесена атмосфера, яку створюють професійне відношення до підготовки, зірковий склад його учасників та відомі почесні гості. В різні роки тут змагалися знамениті олімпійці України, призери та переможці чемпіонатів світу – Вікторія Стьопіна, Андрій Соколовський, Віта Паламар, Юрій Крімаренко, Олександр Нартов. Також участь у змаганнях беруть спортсмени з Польщі, Білорусі, Росії та Словаччини.
 
У програмі змагань завжди передбачено науково-практичний семінар фахівців з легкоатлетичних стрибків, юнацький та юніорський турніри зі стрибків у висоту, Гран-прі серед жінок та чоловіків. Майстер-клас з відомими спортсменами, чемпіонами та призерами Олімпійських ігор та чемпіонатів світу. Секретами своєї майстерності в різні роки ділилися п’ятиразовий учасник Олімпіад Ігор Тер-Ованесян; легендарний стрибун у висоту, екс-рекордмен світу (2,40 м) Рудольф Поварніцин; повний кавалер ордену «Знак пошани», чемпіонка світу Інга Бабакова; олімпійські чемпіонки Тетяна Самойленко та Наталя Добринська.
 
Турнір проводиться під музичний супровід та щорічно збирає 100-150 учасників і багато глядачів, які можуть спостерігати за емоціями боротьби спортсменів у безпосередній близькості.
 
В «Меморіалі»-2014 попередню згоду на участь дали представники Словаччини, Білорусі, Росії та провідні атлети-стрибуни України. Серед них такі спортсмени, як Олександр Шустов (Росія; олімпієць, чемпіон Європи-2010, бронзовий призер чемпіонату Європи в приміщенні-2011, переможець минулорічного «Меморіалу Дем’янюка»), Юрій Крімаренко (Україна; олімпієць, чемпіон світу-2005), Семен Поздняков (Росія), Ірина Геращенко (Україна; срібний призер юнацького чемпіонату світу-2011, бронзовий призер юніорського чемпіонату Європи-2013), Андрій Проценко (Україна; фіналіст Олімпійських ігор у Лондоні, бронзовий призер Всесвітньої Універсіади), Олександр Нартов (Україна; олімпієць, чемпіон Європи серед юніорів, фіналіст чемпіонату Європи-2010), Дмитро Дем’янюк (Україна; переможець командного чемпіонату Європи-2011, учасник двох Олімпійських ігор, рекордсмен турніру) та багато інших.
 
СК  «Висота» здійснить нагородження кращих спортсменів клубу за 2013 рік. Серед глядачів буде проведено безкоштовний розіграш призів від спортивного клубу «Висота» і партнерів, а також туристичної путівки від компанії «Бумеранг».
 
Рекорди змагань
 
юнаки 15р. і молодші-2.02см- А.Саєвич (UKR Бердичів) 2003
дівчата 15р. і молодші – 1.73см – О.Іванова (BLR Вітебск) 2002
юнаки 16-17 років— 2.15см – О. Нартов (UKR Харків) 2003
дівчата 16-17 років– 1.95см – І.Коваленко (UKR Біла Церква) 2003
юніори 18-19 років— 2.15см – О. Пліско (BLR Вітебск)2001
юніорки 18-19 років— 1.75см – В.Марцінович (BLR Вітебск) 2001
чоловіки— 2.31см – Д.Дем’янюк (UKR Львів)2010 \ А.Проценко (UKR Херсон) 2011
жінки— 1.95см – І.Коваленко (UKR Біла Церква) 2003

 

Попередня статтяДва легкоатлети й один тренер претендують на спортивний «Оскар»
Наступна статтяСімейний рекорд з львівською пропискою: родина Дем’янюків — рекордсменка світу зі стрибків у висоту