Віктор Кузнецов: «Фінал з потрійного стрибка часто дуже відрізняється від кваліфікації»

285
Віктор Кузнецов вийшов до фіналу з потрійного стрибка на чемпіонаті світу в приміщенні, який триває у Сопоті. Кваліфікаційним нормативом були 16,90 м. Подолати його вдалося лише румуну Маріану Опреа. Решта спортсменів добиралися за кращими результатами.

 
Українець попсував нерви своїм уболівальникам і собі самому, але все ж зумів пробитися до фіналу. Найкращою для нього стала третя спроба – 16,29 м. Щоправда, як і в попередній, відштовхувався Віктор з доріжки, 21,4 см не доступивши до планки.
 
«Штовхаючись з резини, крадеш у себе сантиметрів по 15 точно. Брусок – дерев’яний, і коли потрапляєш на нього, то він тебе виштовхує», – пояснює Віктор.
 
Кілька тижнів тому, на чемпіонаті України в приміщенні, Віктор виконав лише одну спробу. Тоді були певні проблеми зі стопою, і щоб поберегти її і краще підготуватися до чемпіонату світу, і було прийняте таке рішення. Але в Сопоті на Віктора чекав інший сюрприз – відома на весь світ специфічна доріжка, покладена на поміст.
 
«Що більше заважало сьогодні, стопа чи доріжка? – перепитав Кузнецов. – Ступня під час стрибка ніби й не болить, натомість потім повертаєшся і кульгаєш, ніби качка. А от доріжка стала справжньою несподіванкою. На тренувальній арені вона відрізняється, і там не відчуєш того, що буде на змаганнях. На такому покритті потрібно довше триматися. Тобто виходить так, що те, що на звичайному стадіоні для мене плюс, тут обертається мінусом. Але в Сопоті мені допомагає Анатолій Бойко, тренер Ольги Саладухи. Він мене так налаштував на змагання! Хочеш-не хочеш, а стрибнеш.
 
Зараз я вже ніби трішки зрозумів цей поміст, сподіваюсь, буде краще в фіналі. У нас він часто дуже відрізняється від кваліфікації».
Текст: ФЛАУ
Фото: Валерій БІЛОКРИЛ
Попередня статтяАнна Корнута: «Дуже засмучена тим, що не пройшла до фіналу»
Наступна статтяЧоловіча естафетна команда 4х400 метрів. Фінал з національним рекордом