Сергій Бородін. Бар’єрист і скульптор в одному обличчі

570
Спортивні нагороди існують ще з античних Олімпіад. Тоді переможцю дарували вінки з оливкових гілок, а імена чемпіонів висікали на мармурових колонах. Кубки ведуть свою історію з часів лицарських боїв. Їх виготовляли з дорогоцінних металів і коштовних каменів, а пізніше обов’язковим атрибутом був аметист. Вважалося, що цей камінь оберігав власника від сп’яніння. Зараз без кубків не можна уявити спорт, а з’явилися вони в кінці XIX століття, коли почали утворюватися національні ліги.

 
Більшість українських федерацій йдуть шляхом замовлення готових кубків. Але можливості у всіх різні. Найдорожчий кубок переможцеві баскетбольної Суперліги був замовлений у Польщі за 25 000 гривень. Окремо стоїть футбол. Тут ціна одного з головних кубків країни може досягати $ 100 000.
 
Значно цікавіша ситуація в українській легкій атлетиці, адже «Королева спорту» на те й королева, щоб мати свого майстра – багаторазового призера чемпіонатів України з бігу на 400 метрів з бар’єрами Сергія Бородіна. Сергій ще продовжує спортивну кар’єру, закінчив художню академію, здобув фах скульптора і виготовляє нагороди та призи для різноманітних змагань і не тільки.
 
«Один з моїх основних напрямків у творчості – спортивні призи. Я роблю нагороди не лише для турнірів з легкої атлетики. Нещодавно було замовлення для чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств. Наприкінці 2013-го виник варіант з футбольним трофеєм, але не домовилися. Частенько замовляють нагороди у вигляді шиповок – по 10-15 сантиметрів у довжину. Ось їх в основному беруть на легкоатлетичні старти.
 
Ціни? Гнучкі. Якщо беруть партію таких шиповок від 10 штук, то одна обійдеться десь у 100 гривень. Якщо одноразове замовлення трофея, то десь 200-300 гривень залежно від матеріалу і складності замовлення. Якщо робота серйозна – у мене є скульптура «Дискобол», то це може коштувати і тисячу.
 
Свої роботи я виготовляю в основному зі спеціального пластика – поліефіру, який заливається у форму. Він буває і прозорим, і різнобарвним. Якщо є готова форма, то нагороду можна отримати навіть за день-два. Якщо ні, трофей доводиться спочатку ліпити з пластиліну, потім робити з нього гумову форму, куди заливається пластик. Така робота займає від двох тижнів до місяця.
 
Нагороди у формі кубків і чаш практично не замовляють. Просто на те, щоб довести поверхню до абсолютного глянцю, потрібно багато часу. Мені простіше робити нагороди зі скульптурним ухилом і рельєфом спортсменів. За скульптуру легкоатлета (на фото. – Ред.) Виграв першу премію НОКу».
Дар’я МЕЩЕРЯКОВА, Олена ПАВЛОВА, «Сегодня» 
Попередня статтяЛуїс Саладі: «Івано-Франківськ справиться з проведенням Кубка Європи»
Наступна статтяНазар Коваленко: «В Івано-Франківську будемо перемагати»