Назар Коваленко: «В Івано-Франківську будемо перемагати»

279

Під час відпустки відомий український атлет, переможець командного Кубка світу зі спортивної на 20 км Назар Коваленко думає не тільки про свій минулий і майбутній сезони, а й про своїх колег, активно беручи участь у роботі Комісії атлетів ФЛАУ.

 

 

– Назаре, останнім стартом 2014-го для вас стали змагання в Китаї. Чим вони відрізнялись від всіх інших?
 
– Змагання в Суджоу мені запам’яталися передусім тим, що проходили біля озера. Ця провінція взагалі багата своєю природою. Траса пролягала по берегу озера, оточеного горами, – ландшафт дуже гарний.
 
– І ви встигали ним насолоджуватись?
 
– Не знаю, як інші, але я – так.(Посміхається)
 
Але це не єдина особливість. Змагання цікаві тим, що проходили цілих чотири дні. Зазвичай ми виступаємо лише один раз, а тут – кожен день поспіль.
 
Крім того, були і інші особливості. Ми звикли, що в ходьбі можна пити через кожний кілометр, а тут трасу було прокладено по колу і пити вдавалося лише один раз за 5 км – тому цікаво було себе перевірити.
 
– І як результат перевірки? Задоволені ним?
 
– Кожен з українців виконав свій норматив, та й собою я задоволений. Ми командою посіли третє місце, і я виступив у свою силу.
 
– Як готуватиметеся до наступного сезону?
 
– У цьому було кілька помилок, яких ми припустилися. На недоліках я багато втратив, але виніс з них урок і в наступному вони вже не повторяться. Ми з тренерами все проаналізували, і навіть добре, що похибки були – ми можемо їх виправити.
 
– Зазвичай ви готуєтесь у Франції, цього року також?
 
– Так. Східна Франція, Піренеї, кваліфікований тренер – що ще треба? У горах добре готуватися на витривалість.
 
– В наступному році в Івано-Франковську пройде Кубок Європи зі спортивної ходьби. Чи плануєте брати в ньому участь?
 
– Не тільки брати участь, а й перемагати! Наша команда має вигравати вдома, бо це престиж країни. Ми горді тим, що Кубок пройде в Україні, і хай всі нас бояться!
 
– Як почуваєтесь у ролі представником Комісії атлетів на Виконкомі ФЛАУ та інших офіційних заходах?
 
– Мені це дуже цікаво, бо я представляю всіх спортсменів. Тренери і чиновники бачать ситуацію зі свого боку, а я – зсередини. Я розумію, що краще саме атлетам, і завжди намагаюся відстоювати наші права.