Дніпропетровські кросмени – найсильніші в Україні

357
6 березня у Цюрупінську відбувся чемпіонат України з кросу, у якому взяло участь 165 спортсменів з 17-ти регіонів країни.
 
Наприкінці лютого Виконком Федерації легкої атлетики України прийняв рішення не відправляти збірну України на чемпіонат світу з кросу, який 28 березня відбудеться у китайському місті Гуйян. Отож, національна першість на Херсонщині не мала статусу відбіркової до команди. Тим не менш, на кількісний та якісний склад її учасників це не вплинуло, розповів головний тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко. Всі найсильніші кросмени у змаганнях участь взяли, і підтвердили своє реноме фаворитів. Загальний залік змагань виграла команда Дніпропетровської області.
 
– Ми з розумінням поставилися до рішення Виконкому. Зараз усі вимушені бережливо ставитися до коштів. Поїздка до Китаю виходила дуже дорогою, а там, відверто кажучи, нам на якісь успіхи сподіватися до доводилося. Адже у кросі на світовій арені домінують африканські атлети. Тим не менш ті, кого ми планували брати у Китай, у Цюрупінську виглядали добре. Наприклад, змагання юніорів виграли представники Київщини Сергій Шевченко (на фото) та Антоніна Ільчик.
 
Маю сказати, що довжину дистанцій ми зробили трохи незвичними – 8 кілометрів у юніорів та 6 кілометрів у юніорок, тобто такі, які бігають на чемпіонаті світу. На європейській першості ця вікова група бігає, відповідно, 6 км та 4 км. Але й на такій довгій трасі фаворити виглядали дуже непогано. Окрім того, траса була важка, справжня цікава кросова дистанція – з підйомами, пагорбами.
 
– Так як на чемпіонаті України ніякого відбору до збірної не було, для вас, як головного тренера, чим важливі були ці змагання?
 
– Вони були важливими у методологічному плані. Це – один з етапів підготовки до літнього сезону. До того ж, усі легкоатлети, які виступають на довгих дистанціях, у своєму тренувальному процесі чимало уваги приділяють кросу – на 10, 15, 20 км. Літній сезон розпочинається вже досить скоро. У червні в Італії відбудеться Кубок Європи з бігу на 10000 метрів, на якому минулого року жінки були у командному заліку четвертими, а чоловіки – п’ятими. Окрім того, у липні на молодь і юніорів очікують чемпіонати Європи (Естонія та Швеція відповідно), а юніорів – чемпіонат світу (Колумбія). Ну а що стосується дорослих атлетів, до для них головний старт року – серпневий чемпіонат світу у Пекіні. 
 
Повні результати чемпіонату України з кросу дивіться за ЦИМ посиланням.