Ігор Гоцул: «Славні легкоатлетичні традиції Одеси необхідно відновлювати»

243
Днями президент ФЛАУ Ігор Гоцул відвідав Одесу. У місті, яке виховало цілу плеяду зірок світового спорту, зокрема і легкої атлетики, наразі спорт перебуває у критичному стані.
 
– Це була основна тема нашої розмови з новопризначеним виконуючим обов’язки директора департаменту фізичної культури та спорту Одеської облдержадміністрації В’ячеславом Березуцьким, – розповідає Ігор Гоцул. – Занепад спорту у цьому регіоні зі славними спортивними традиціями, майже повний занепад спортивних споруд – з цим необхідно щось робити. І в мене склалося враження, що розуміння необхідності дій і цьому напрямку в наших одеських колег є. Ми зустрілися з ними не з метою констатувати факти, а щоб разом знайти шляхи вирішення проблеми. І домовилися про спільні підходи, що потрібно зробити, на що в першу чергу звернути увагу, щоб спробувати корінним чином змінити ситуацію. Дуже контрастно Одеса виглядає на фоні Іллічівська, в якому я був напередодні, і в якому увага до спорту величезна.
 
ФЛАУ розробила механізм взаємовигідного співробітництва з регіонами. У нас є яскраві приклади, коли з’являються нові арени та реконструюються старі, в Запоріжжі, Кіровограді, Луцьку. Цей механізм діє, і ми хочемо перенести його і в Одесу. В Одещині наша зацікавленість особлива. Адже це – південна частина України, має гарну транспортну інфраструктуру, в тому числі міжнародний аеропорт, розвинутий готельний фонд. Тобто все необхідне, щоб проводити тут і змагання, і збори, зокрема в той час, коли на решті території країни стає прохолодно. Не вистачає лише арен та уваги до спорту. Ще донедавна Одеса була одним з провідних центрів українського спорту, і ці традиції необхідно поновлювати.
 
Друга зустріч в Південній Пальмірі в мене була якраз з одним з представників того яскравого покоління минулого – олімпійським чемпіоном-1972 з багатоборства Миколою Авіловим. Микола Вікторович зараз йде в депутати облради, він небайдужий до легкої атлетики, має досвід і бажання підключатися і далі реалізовувати свої знання. І ми з ним обсудили, як він може допомогти в нашій праві як депутат, як авторитетна людина у своєму місті, і що ФЛАУ може зробити, щоб допомогти відновленню спортивної Одещини.
Попередня статтяБогдан і Віктор Бондаренки отримали нагороди найкращих у серпні
Наступна статтяВіталій Бутрим: «На чемпіонат світу у приміщенні відбиратися не планую, головне – Олімпіада»