В Івано-Франківську відбулося свято спортивної ходьби

227
17-18 жовтня в Івано-Франківську відбулися 19-ті за ліком міжнародні змагання зі спортивної ходьби «Кубок Вечірній Івано-Франківськ», в рамках якого пройшов чемпіонат України з ходьби на 50 км.
 
Дуже гарно проявили себе на цих змаганнях представники молодіжної вікової групи: з чотирьох найкращих на 50-кілометрівці, які, до речі, вклалися у норматив «міжнародника», троє – якраз з «молодіжки». Золоту нагороду виграв представник Київської області Андрій Гречковський (на фото) – 3 години 53 хвилини 53 секунди. Срібло – у досвідченого Ігоря Сахарука з Волині (3:55.34), бронза – у ще одного представника Київщини, Мар’яна Закальницького (3:57.18).
 
– Гречковський, згідно критеріям відбору, завдяки перемозі на чемпіонаті України здобув право виступити у травні наступного року в Чебоксарах (Росія) на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби, – розповідає головний тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко. – В нього, правда, є певні проблеми з технікою, ще потрібно багато працювати. Але попереду зима, час для виправлення помилок є.
 
– Що скажете про результати чемпіонату України загалом?
 
– Минулого року час був швидший. Тоді Сергій Будза пройшов за три години 48 хвилин (зараз результат переможця 3:53). У того ж Гречковського торік було 3:49. Але, хоча траса одна й та сама, але погодні умови були зараз складнішими. Це у ходьбі дуже впливає на результати, особливо на дистанції 50 км.
 
– Нагадайте, будь ласка, як будуть вітчизняні скороходи відбиратися на наступний рік на командний чемпіонат світу та Олімпійські ігри?
 
– З листопада розпочнеться підготовчий сезон, хлопці та дівчата відпочинуть, і почнуть готуватися до весни. На Чебоксари-2016 будуть відбиратися в Івано-Франківську 5-6 березня на зимовому чемпіонаті України 5-6 березня. Командний чемпіонат світу відбудеться 7-8 травня, так що якраз два місяці буде на підготовку. У дорослих видах (20 км у жінок і чоловіків, а також 50 км у чоловіків) до команди увійдуть по п’ять учасників, на юніорських дистанціях – по три.
 
Людмила Оляновська зараз готується до Олімпійських ігор за індивідуальним планом, бо вже виконала норматив і головний критерій відбору – 1-8 місце на чемпіонаті світу у Пекіні, а вона, як ви знаєте, там стала бронзовою призеркою. Так само, завдяки четвертому місцю у Пекіні на дистанції 20 км, вже спокійно готується до Ріо Ігор Главан. Решта скоріш за все на Олімпійські ігри добиратися буде у Чебоксарах. «Скоріш за все» – тому що Виконком ФЛАУ критерії відбору ще не затвердив.
 
***
 
Зазначимо, що олімпійський норматив у ходьбі на 50 км складає 4 години 3 хвилини рівно. В Івано-Франківську в нього вклалося шість учасників, а значить теоретично усі вони вже можуть претендувати на путівку до Ріо. Адже траса в Івано-Франківську має міжнародну сертифікацію. Щоправда, в організаторів напередодні змагань несподівано виникла серйозна проблема. Справа в тому, щоб на сертифікованій трасі зараховувався олімпійський норматив, необхідно, зокрема, щоб змагання обслуговувало не менше трьох міжнародних арбітрів з не менш ніж трьох різних країн. За тиждень до чемпіонату України стало відомо, що одна з запрошених іноземних суддів захворіла. В авральному порядку їй довелося шукати заміну, і організатори з цим завданням впоралися.
 
Ми цю проблему вирішили за добу до чемпіонату, – розповідає президент Федерації легкої атлетики Івано-Франківської області Віталій Матешко. – Дала згоду приїхати на змагання до Івано-Франківська Весна Бабіч з Хорватії. Разом з нею у нас працювали рефері з Росії та Польщі, так що наші змагання витримали усі критерії. Зокрема, також у нас був допінг-контроль.
 
– В цілому ви задоволені, як пройшов «Вечірній Івано-Франківськ»?
 
– Дуже. Арбітри високо оцінили організаційний рівень наших змагань, сказали, що ми добре підготувалися. Звичайно, вказали нам деякі нюанси, які треба виправити, але це нормально. Вони відзначили, що стиль спортивної ходьби більше сподобався у виконанні жінок. Хочу зауважити, що в перший день зранку була дощова погода, якраз коли стартували чоловіки. І на мій погляд це і вплинуло на якість ходьби в плані виконання техніки. А далі вже, коли за годину стартували жінки, то дощ зупинився і погода почала покращуватися.
 
Нам вдалося витримати до хвилини програму у плані регламенту. Ми створили належні умови для команд, спортсменів, тренерів – до нас не було зауважень по розміщенню, харчуванню, проживанню. Івано-Франківськ відрізняється гостинністю, цього року ми запросили на святковий вечір, присвячений відкриттю змагань, ансамбль «Шовкова косиця» з Надвірної, який впродовж двох годин розважав усіх гостей. Люди слухали українські пісні, потім музика перетворилася на сучасну. Були різноманітні конкурси. Ми створили комфортну обстановку для людей, які прибули в наше місто.
 
Загалом у змаганнях взяло участь понад 150 атлетів з України, Білорусі та Молдови. Було встановлено два рекорди змагань. Окремо хочу відзначити гостя з Молдови Олега Хащевського, який стартував на дистанції 3 км. Справа в тому, що Хащевському – 87 років! В такому віці пройти 3 км – це серйозне досягнення, приклад здорового способу життя і доказ того, що в любому віці можна займатися спортивною ходьбою.
Попередня статтяТетяна Пташкіна: «Кожного року мета одна: переступити через свої можливості»
Наступна статтяІван Стребков: «Якщо не відберуся на чемпіонат Європи з кросу, трагедії не робитиму»