Триває розроблення індивідуальних планів підготовки до олімпійського сезону

266
Керівництво збірної України з легкої атлетики цими днями проводить численні зустрічі з провідними вітчизняними атлетами, їхніми тренерами та менеджерами. Мета – обговорення індивідуальних планів підготовки до олімпійського сезону.
 
– Зараз, коли підготовка до сезону лише розпочалася, важливо передбачити всі нюанси, чітко все розпланувати, щоб у підсумку все вийшло ідеально, – розповідає виконуючий обов’язки держтренера з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник. – Зокрема, днями ми організували таку зустріч з Богданом Бондаренком, на якій також були присутні його тренер і батько Віктор Васильович, менеджер Богдана Айвар Каротамм, президент НОКу Сергій Бубка та президент ФЛАУ Ігор Гоцул. В деталі, що місяць за місяцем ми розпланували, я вдаватися не буду. Детально розписали – який збір йде за яким, яка мета кожного збору, яка направленість роботи на кожному зборі. Ось виходячи з цілей і завдань і розпланували місця підготовки.
 
– Якісь зміни у підготовці Богдана у порівнянні з попередніми сезонами будуть?
 
– В принципі, цей план підготовки практично повторює його плани минулих років. З однією поправкою – зараз туди додалася Туреччина. Там поблизу Анталії з’явилася дуже гарна база з відмінними умовами для відновлення та лікування, що Богданові, з огляди на його травми, дуже необхідно. І принаймні двічі він туди за час підготовки з’їздить. А так – все як завжди: Піренеї на висоті 2500 метрів над рівнем моря, весною – Південно-Африканська Республіка.
 
– В процесі підготовки шляхи Богдана з іншими українськими атлетами десь перетнуться?
 
– Це буде повністю його індивідуальний план. Хоча, десь, можливо, він і перетнеться зі збірною України. Наразі у найближчі два тижні ми зустрінемося з Ольгою Саладухою. З Андрієм Проценком та його тренером Геннадієм Зуєвим в загальних рисах ми його план обговорили, скоро зробимо це більш детально. Відбудуться такі розмови і з іншими представниками елітної групи, щоб у нас все було чітко розплановано. Хоча, звичайно, в процесі роботи корективи також можуть бути.
 
– Наразі, основна група українських легкоатлетів знаходиться в Іллічівську. Але скоро там похолодає – визначилися вже, де потім будуть готуватися атлети?
 
– Як я вже розповідав, розглядаються Туреччина, Ізраїль. Також це може бути Чорногорія. Наразі я туди відлітаю, щоб вивчити умови, які там пропонуються. Там цінова політика дешевша, ніж в інших країнах Західної Європи. Великий плюс Чорногорії – вона для нас безвізова. Кажуть, що там гарні умови для підготовки. Якщо я побачу, що це дійсно так, то і цю країну будемо використовувати для зборів.