Студентам столичного Інфізу – про легкоатлетичну «кухню»

134
Сьогодні, 10 грудня президент ФЛАУ Ігор Гоцул прочитав студентам Національного університету фізичного виховання та спорту України лекцію «Легка атлетика: виклики та перспективи».
 
Ігор Гоцул розповів про стан нашого виду спорту в Україні та світі. Легка атлетика у світі спорту займає лідируючі позиції. В Міжнародній Асоціації легкоатлетичних федерацій – 214 країн-членів, більше, ніж в будь-якій іншій міжнародній організації, включаючи не спортивні. Якщо раніш легкою атлетикою починали займатися в 11-12 років, то зараз в деяких країнах дітей залучають до Королеви спорту навіть з чотирирічного віку.
 
ФЛАУ також веде роботу в цьому напрямку, впроваджує по всій країні програму «Дитяча легка атлетика IAAF». Проте є деякі фактори, які трохи гальмують процеси популяризації легкої атлетики в Україні. По-перше, це фінансова складова, через яку в країні катастрофічно не вистачає спортивних арен. По-друге, система управління спортом, яка використовується в країні, досі наближена до радянської, ніж до сучасної європейської, а саме клубної. Президент ФЛАУ також розповів про реформу спортивної галузі, яку наразі проводить Мінмолодьспорту, і яка якраз спрямована на виправлення ситуації. Також Ігор Гоцул відповів на запитання студентів. Найбільше їх цікавили принципи фінансування спортивної галузі, розподілення коштів між видами спорту та фінансового заохочення спортивних фахівців.