НОК України відсвяткував своє 25-річчя!

237
15 грудня Національний Олімпійський Комітет України відсвяткував знаменну дату – 25-річчя від дня свого заснування.
 
В приміщенні Київського національного академічного театру оперети від різноманіття зірок спорту яблуку ніде було впасти. Олімпійські чемпіони та призери минулих років та сьогодення зібралися разом, щоб привітати НОК з ювілеєм. У якості почесних гостей до столиці нашої держави на святкування цієї події прибули також президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах, президент Асоціації національних олімпійських комітетів шейх Ахмад Аль-Сабах, керманичі олімпійських рухів близько десяти країн.
 
– 25 років – це нібито і не багато, але з іншого боку – вже доволі солідний ювілей, – каже триразова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Ольга Бризгіна. – Тоді, у 1991-му, створення НОКу України чекали усі спортсмени. Потрібна була організація, яка поведе атлетів за собою. І ось за цей час НОК зробив для нас дуже багато. Без нього неможливо собі зараз уявити участь наших спортсменів в Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, Європи. Підтримка, яку надає Національний олімпійський комітет вітчизняним спортсменам, неоціненна. Також НОК, за що велике спасибі Сергію Назаровичу Бубці та усій його команді, приділяє велику увагу дитячому спорту. Проекти «Олімпійське лелеченя», «Олімпійський урок», «Олімпійська книга» мають велике значення. Особливо це відчувається в теперішні, скрутні часи. Хочеться побажати НОКу, щоб його зусилля принесли плоди у вигляді олімпійських нагород Ріо-2016, звичайно, золотих. А також, щоб держава більше приділяла уваги спорту і допомагала цим самим олімпійському руху.
 
Додамо, що у цей святковий вечір НОК не лише приймав подарунки та привітання, але й сам вшановував своїх гостей. Зокрема, президент ФЛАУ Ігор Гоцул отримав почесну нагороду Національного олімпійського комітету України – медаль Олексія Бутовського, названу ім’ям нашого співвітчизника (родом з Полтавщини), одного з засновників МОК та першого члена Виконкому МОК. Вона вручається особам, які, зокрема, зробили серйозний особистий внесок в розвиток олімпійського руху в країні, займається спортивною наукою та просвітницькою діяльністю.