Президент ЕА Свейн Арне Хансен прибув до Києва

0
18 грудня розпочався триденний робочий візит до Києва президента Європейської Атлетики Свейна Арне Хансена.
 
Вже за декілька годин після прильоту до України норвезький гість провів свою першу ділову зустріч – з Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим, першим заступником Міністра і президентом ФЛАУ Ігорем Гоцулом та генеральним секретарем ФЛАУ Михайлом Медведєм. Панові Хансену розповіли про хід реформи спортивної сфери в Україні, консультації щодо якої він активно надає нашій стороні вже протягом року. Ознайомився з проектом фінальної заявки Києва на право стати містом-господарем командного чемпіонату світу-2016 зі спортивної ходьби, яка невдовзі буде направлена в IAAF. Ідея провести змагання в центрі столиці, на Хрещатику, йому дуже сподобалася. Адже, за його словами, це місце та Майдан Незалежності стали знаковими не лише для України, але й для усього світу. Норвежець пообіцяв Україні зі свого боку усіляку підтримку у здійсненні цього проекту, адже він, як очільник ЕА, зацікавлений, щоб чемпіонат світу відбувся саме в Європі.
 
Окрім цього сторони обговорили можливість проведення в Україні вже найближчим часом європейських змагань з легкої атлетики, зокрема у 2017 році Кубку Європи зі спортивної ходьби та Кубку Європи з бігу на 10 000 метрів, інших заходів (засідання Ради ЕА, Виконавчого комітету та Комісій, Комітетів ЕА).
 
Після цього Свейн Арне Хансен відправився на НСК «Олімпійський», де взяв участь в церемонії вшанування найкращих спортсменів та тренерів України «Спортивне сузір’я-2015». Він не лише виступив на урочистому відкритті заходу, а й вручив одну з нагород премії. На батьківщині пана Хансена, в Норвегії одним з найпопулярніших видів спорту є біатлон, на початку наступного року в Осло відбудеться чемпіонат світу з цього виду спорту. І пану Хансену на «Олімпійському» доручили нагородити найкращих представників зимових видів спорту в Україні – біатлоністку Валентину Семеренко та президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака.
 
На суботу у пана Хансена запланована ще низка заходів. Зокрема, зранку він проведе практичний семінар для президентів територіальних ФЛА «Очолюючи зміни. Легка атлетика сьогодні: виклики та перспективи», після чого огляне спортивні об’єкти столиці.