Рекорд Туреччини на чемпіонаті України

238
Головною подією заключного дня чемпіонату України у приміщенні, який завершився у Сумах в манежі УАБС, став національний рекорд Туреччини, встановлений у потрійному стрибку Шеріфом Османоглу.
 
Османоглу гостем нашого чемпіонату можна назвати з великою натяжкою. Він більше відомий українським уболівальникам під прізвищем Ель-Шеріф. Ще декілька років тому виступав під українським прапором, і у складі збірної України у 2011 році виграв молодіжний чемпіонат Європи, а у 2012-му став срібним призером вже дорослої європейської першості. Три роки тому Шеріф змінив громадянство на турецьке. Але зараз приїхав до Сум спеціально для того, щоб встановити рекорд своєї нової країни. І йому це вдалося – стрибок на 16 м 61 см у четвертій спробі став новим національним досягненням Туреччини у потрійному. Що цікаво, друге місце тут посів також іноземний атлет – білорус Максим Нестеренко (16.31), і лише третім став наш співвітчизник киянин Андрій Станчев (16.00).
 
Цікава боротьба розгорнулася у секторі для стрибків у висоту у чоловіків. Там чемпіон світу-2005 Юрій Кримаренко (Київ/Житомирська обл.) лише за кількістю спроб обійшов у боротьбі за «золото» бронзового призера чемпіонату світу-2014 з Херсону Андрія Проценка – обидва атлети показали результат 2.26. Також відзначимо харків’янку Анну Корнуту, яка у стрибках у довжину усього 21 см не дотягнула до олімпійського нормативу – 6 м 49 см.
 
Отож, за підсумками чемпіонату України у приміщенні двом атлетам вдалося виконати критерії відбору на чемпіонат світу у приміщенні, який 17-20 березня прийматиме Портленд (США), – багатоборцям Аліні Фьодоровій та Олексію Касьянову. Також відзначимо два національних рекорди – Туреччини Шеріфа Османоглу та молодіжний України Миколи Нижника у бігу на 3000 м.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Попередня статтяНаталія Лупу виграла турнір у Мадриді
Наступна статтяОлексій Касьянов: «У Портленді боротимуся за якомога вище місце»