Україна повернулася до переліку країн, які відповідають кодексу WADA

221
Рішенням Ради засновників WADA Національний антидопінговий центр України з 18 березня 2016 року знаходиться у переліку антидопінгових організацій, діяльність яких відповідає Всесвітньому антидопінговому кодексу WADA.
 
Таке рішення стало підсумком проведеної роботи щодо реалізації рекомендацій за підсумками візиту WADA до Києва у вересні 2015 року, що мали на меті покращення антидопінгової програми України у частині використання WADA-акредитованих лабораторій для аналізу проб спортсменів, впровадження та визнання федераціями з видів спорту Антидопінгових правил.
 
Протягом останніх місяців Міністерство молоді та спорту за участю Національного олімпійського комітету, Національного антидопінгового центру та профільних юристів розробило проект нової редакції Закону України «Про антидопінговий контроль у спорті», який був погоджений з зацікавленими міністерствами та відомствами та узгоджений з WADA. Найближчим часом проект буде підготовлено до розгляду у Комітеті молодіжної політики, спорту та туризму Верховної Ради України для внесення на голосування у сесійну залу.
 
Після погодження з WADA Центром були затверджені Антидопінгові правила, до яких приєдналися всі національні федерації з видів спорту.
 
Також центром було укладено угоду з провідною WADA – акредитованою антидопінговою лабораторією м. Кельн (Німеччина) і наразі всі проби направляються для аналізу саме до цієї наукової установи.
 
Як завжди, підтримувався контакт з відділом дотримання Кодексу та правових питань WADA у частині інформуванні про поточну роботу центру і за іншими напрямками (становлення дисциплінарної та апеляційної антидопінгових комісій, реалізація освітніх програм, діяльність комітету з терапевтичного використання).
 
Таким чином, враховуючи усунення Україною основних зауважень до антидопінгової діяльності у розрізі вимог Кодексу WADA 2015 року, 18 березня 2016 року Рада Засновників WADA прийняла рішення про визнання антидопінгової діяльності України такою, що відповідає Всесвітньому антидопінговому кодексу.
Попередня статтяВ’ячеслав Тиртишник – про метання, спортивну ходьбу і марафон
Наступна статтяОголошується конкурс на створення нового логотипу ФЛАУ!