В’ячеслав Тиртишник – про метання, спортивну ходьбу і марафон

238
В.о. державного тренера В’ячеслав Тиртишник після повернення з Портленда не лише прокоментував виступ команди на чемпіонаті світу з легкої атлетики у приміщенні, а і розповів про підготовку до сезону метальників, скороходів і марафонців.

 
– Є група метальників, для яких ми намагаємося створювати всі умови для підготовки до Олімпійських ігор. Навіть попри те, що на даний момент у них не захмарні результати. Приміром, у березні відправили їх на збір у Туреччину, – почав В’ячеслав Григорович.
 
Нещодавно завершився Кубок Європи з метань. Попри те, що у командному заліку у нас три призові місця, в особистому результати були дуже різними…
 
Завданням на Кубок Європи з метань було завоювати два призові місця. У нас було одне особисте і два командні, якщо говорити про дорослих. Проте якщо деякі з особистих видів налаштували на оптимізм, то інші навпаки. Звісно, багато лідерів готуються до літнього сезону, проте це не значить, що ми не аналізуватимемо детально виступ в Араді і не робитимемо з нього висновків.
 
Порадував Микита Нестеренко: 62,01 метри і призове місце. Будемо вірити у те, що він повертається на свій високий рівень. І навіть якщо не цього року, то через рік-два, сподіватимемося, це дозволить йому боротися за медалі чемпіонатів Європи і світу.
 
Як відбувається підготовка до Ріо срібного призера Олімпійських ігор у Лондоні Олександра П’ятниці?
 
Олександр готується за своєю програмою до літнього сезону. Як і раніше, працює з Миколою Гурневичем. І він, і ще багато метальників вирішили не робити акцент на Кубок Європи, а цілеспрямовано готуватися до Олімпійських ігор. Згідно з контрольними показниками Олександра, підготовка відбувається добре.
 
Відбір на Олімпіаду у метальників списа обіцяє бути інтригуючим і цікавим, чи не так?
 
Саме так, адже на потрапляння у Ріо претендують як мінімум четверо атлетів – П’ятниця, Максим Богдан, Олександр Ничипорчук і Дмитро Косинський.
 
У змаганнях серед жінок основні претенденти на участь в Олімпійських іграх – Ганна Гацько-Федусова і Катерина Дерун. Катерині, можливо, ще складно буде боротися саме за медалі, а от у Ганни дуже високий особистий рекорд. І якщо вона повернеться на свій рівень, то може це зробити. Принаймні ми створюємо умови і робимо все для того, щоб їй це вдалося.
 
Багатьох уболівальників цікавить, яка ситуація у Наталії й Олексія Семенових на даний момент?
 
Ситуація у них, звісно, складна. Зі свого боку намагаємося максимально забезпечити подружжя Семенових навчально-тренувальними зборами, щоб їм не потрібно було повертатися в зону АТО.
 
Перейдемо з секторів для метань на траси для спортивної ходьби і марафонів. Де наші скороходи готуються до командного чемпіонату світу?
 
Спортивна ходьба у нас іде окремим рядком, адже крім Олімпійських ігор у них ще є командний чемпіонат світу, як ви і сказали. І там у нас дуже непогані шанси на високі місця. Особливо у чоловіків як на дистанції 20 кілометрів, так і на 50. Думаю, вони повинні бути як мінімум призерами, а то й перемогти. Крім того, у Римі відбиратиметься команда на Олімпійські ігри.
 
Зараз група Дениса Тобіаса і Руслана Дмитренка тренуватиметься у Туреччині, в Ерзурумі. Група Анатолія Соломіна і ті, хто до них приєднався, поїдуть у Киргизію. Після цього у них підготовчий етап у Києві або Мукачевому – і відліт до Рима. Якщо говорити про Ігри, то у скороходів є достатньо часу для того, щоб пройти всю підготовку і добре підійти до Ріо.
 
А до якого числа в українських марафонців є можливість виконати олімпійський норматив?
 
Марафонці, які претендують на вакантні місця у збірній для участі в Олімпійських іграх, повинні виконати його до 4 квітня.
Попередня статтяВ’ячеслав Тиртишник – про виступ на чемпіонаті світу у приміщенні
Наступна статтяУкраїна повернулася до переліку країн, які відповідають кодексу WADA