Повернення Ольги Саладухи та заявка на Ріо від Єлизавети Бризгіної

193
Серед подій заключного дня Кубку України з легкої атлетики, який відбувся у Кіровограді, особливо слід відзначити дві. Повернення у сектор для потрійного стрибку після тривалої перерви Ольги Саладухи та виконання Єлизаветою Бризгіною олімпійського нормативу у бігу на 200 метрів.
 
Чемпіонка світу, бронзова призерка Олімпійських ігор-2012 донетчанка Ольга Саладуха не часто виступає в Україні. До Кіровограду приїхала, щоб перевірити свій стан після багатомісячної перерви, пов’язаної з лікуванням спини. 14 метрів 18 сантиметрів – такий результат приніс їй перемогу. Як для початку сезону – непогано, хоча сама Ольга, яка вже виконала торік олімпійський норматив, звісно, за мету ставить більш далекі стрибки. Другою тут стала Руслана Цихоцька з Чернівецької області – 14.04. А от для неї це – прорив, адже даний результат дозволяє буковинській атлетці отримати місце в збірній України для участі в чемпіонаті Європи.
 
Окрім Цихоцької ще двом атлетам в Кіровограді вдалося виконати норматив для участі в чемпіонаті Європи. У метанні спису серед чоловіків Дмитро Косинський з Київщини ледь не запустив снаряд за 80 метрів – 79.49, а на 200-метрівці Яна Качур (Київ/Кіровоградська обл.) хоча і показала четвертий час – 23,44, але в амстердамський норматив вклалася.
 
Загалом у жіночому бігу на 200 метрів конкуренція за місце в збірній країни буде дуже гострою. Окрім Качур норматив на чемпіонат Європи виконало ще шість спринтерок, а місць в команді лише три. П’ять претенденток на цій дистанції і на поїздку в Ріо. До Наталії Погребняк, Вікторії Кащєєвої, Наталії Строгової та Христини Стуй сьогодні приєдналася Єлизавета Бризгіна (Луганськ/Запорізька обл.). Вона виграла змагання на кіровоградському стадіоні «Зірка» з часом 23,04 секунди. Отож, у цьому виді все вирішиться на вирішальному старті національного сезону, який є головним етапом відбору як на чемпіонат Європи, так і на Олімпійські ігри, чемпіонаті України. Його 16-19 червня прийматиме Луцьк.
 
 
Серед інших результатів, показаних у другий день Кубку України, заслуговують на увагу час Анни Плотіциної на бар’єрній стометрівці – 13,13 у забігу та 13,24 у фіналі, золотий дубль Еміля Ібрагімова, який після 100-метрівки став найкращим і на дистанції 200 метрів. Також приємно було спостерігати за поверненням на свою улюблену 800-метрівку Наталії Лупу – для перемоги Наталії, у якої вже є олімпійський норматив, вистачило результату 2.03,94. Ну і відзначимо третє місце на 200-метрівці гості з Ізраїлю Ольги Ленської (23,27). Загалом, і це дуже приємно, учасниками Кубку України стали не лише півтисячі вітчизняних атлетів, але й представники Ізраїлю, Білорусі, Молдови та Грузії.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.
 
Фотогалерею другого дня змагань дивіться ТУТ.