Сім олімпійських нормативів, рекорд та підступний вітер

283
Злива нормативів на Олімпійські ігри та чемпіонат Європи, а також новий юніорський рекорд України та повторення молодіжного рекорду! Так коротко можна охарактеризувати події другого дня національного чемпіонату з легкої атлетики, який відбувається цими днями у Луцьку.
 
Сімом атлетам вперше вдалося виконати нормативи на Ріо-2016. Спекотна та, що важливіше, вітряна погода, яка панувала у п’ятницю у столиці Волині, комусь допомогла, а з кимось зіграла злий жарт. І важко сказати, якби не було вітру, більше чи менше було б тих, хто міг вже бронювати квитки на Олімпійські ігри.
 
У жіночих стрибках у довжину до цього дня олімпійський норматив був лише у Христини Гришутіної, а тепер він є ще у трьох спортсменок! Вже у другій спробі Марина Бех з Хмельниччини (на фото) показала результат 6 метрів 93 сантиметри – п’ятий результат сезону у світі та найкращий в Україні за останні декілька років. Але він абсолютно не гарантував Марині спокійного життя. Ціла група суперниць своїми стрибками показувала готовність також поборотися за олімпійську путівку. І подолати заповітні 6.70 (міжнародний норматив на Ріо) вдалося ще двом. Дворазова чемпіонка Паралімпійських ігор (Пекін-2008 та Лондон-2012) у цій дисципліні Оксана Зубковська (у киянки вади зору), а також харків’янка Анна Корнута з супер-точністю вклалися у нього. За додатковими показниками срібло здобула Зубковська. І все ці результати були показані за попутного вітру 2,0 метри в секунду, який, нагадаємо, за міжнародними правилами є максимально допустимим, аби фіксувалися нормативи та рекорди.
 
І ось якраз цей вітер не дозволив здійснитися мрії (принаймні зараз) ще декількох атлетів. У цьому ж секторі Богдана Мельник з Київщини стрибнула на 6.58, що було б нормативом на чемпіонат Європи, якби не вітер +3,0. Оскільки на чемпіонат Європи та Олімпійські ігри від однієї країни в однієї країни можуть їхати в одній дисципліні лише троє атлетів, шанси Богдани, будемо відверті, все-одно на участь в Амстердамі-2016 були б не великими. А от у чоловіків у стрибках у довжину вітер, без перебільшення, вкрав мрію. Сергію Никифорову з Київщини в найкращій спробі вдалося приземлитися на позначці 8 м 18 см, але за вітру +2,2. Втіхою для Сергія може слугувати те, що в нього вже був норматив хоча б на чемпіонат Європи (він складає 7.95, олімпійський – 8,15). А от Тарасу Неледві навіть на Амстердам розраховувати не доводиться. Срібну нагороду у Луцьку він здобув з результатом 8.11, але вітер у секторі у момент стрибка був +3,0. Бронза дісталася Віктору Кузнєцову – 8.05, і тут вже вітер змилувався – +1,7.
 
Результати екстра-класу показали на стадіоні «Авангард» висотниці. Тут боротьба за перемогу розгорнулася між Оксаною Окунєвою з Миколаєва та 18-річною киянкою Юлією Левченко. Юлії з першої спроби вдалося показати не лише особистий рекорд, але й юніорський рекорд України та повторити рекорд України серед молоді – 1.95! Але Окунєва не здавалася і, відігравшись спочатку на 1.95, підкорила 1.97 – найкращий результат сезону у світі! Таким чином, з олімпійським нормативом тут тепер у нас чотири учасниці – окрім Левченко (вона виконала його вперше) та Окунєвої це ще й Ірина Геращенко та Юлія Чумаченко.
 
Також заслуговують на безліч компліментів фіналістки з бігу на 400 метрів. Усі вісім дівчат вибігли з нормативу на Європу, а четвірка найкращих – Ольга Бібік (51,69), Юлія Олішевська (51,70), Ольга Земляк (51,89) та Тетяна Мельник (51,92) – ще й з нормативу на Ігри-2016! Причому, до цього дня олімпійський норматив з них був лише у Земляк.
 
На цій же дистанції у чоловіків сумчани Віталій Бутрим та Євген Гуцол доволі прогнозовано підтвердили свої нормативи на чемпіонат Європи (у Бутрима з минулого року до того ж ще є норматив на Ріо). А от волинянин Данило Даниленко, окрім бронзової медалі, вперше тут пробіг за європейським нормативом (46,53; час Бутрима – 45,83, Гуцола – 46,40). Цікаво, що Данило спеціалізується на бар’єрній 400-метрівці, але через невелике пошкодження вирішив цього разу змагатися на «гладкій» дистанції.
 
 
Низці атлеток вдалося підтвердити свої олімпійські нормативи. У штовханні ядра це зробила Галина Облещук з Івано-Франківщини (17.84), а у бігу на сто метрів – харків’янка Наталія Погребняк (11,11) та Олеся Повх з Запоріжжя (11,30). Бронзову нагороду з нормативом на Амстердам (причому, вперше виконаним), тут здобула землячка Олесі та її напарниця по естафетній команді 4х100 м, яка чотири роки тому здобула бронзу у Лондоні-2012, Марія Рємєнь – 11,50. І це все, зауважимо, за зустрічного вітру 2,2 м/с!
 
Додамо, що чемпіонат України у Луцьку триватиме до неділі – з його результатами в режимі он-лайн можна знайомитися за ЦИМ посиланням, а пряму трансляцію змагань можна дивитися на телеканалах XSPORT, Спорт-1 та у мережі Youtube.
 
Також зауважимо, що остаточний склад збірної України на чемпіонат Європи та попередній склад на Олімпійські ігри (попередній тому, що нормативи тут можна виконувати до 11 липня), буде затверджено виконкомом ФЛАУ найближчої середи. З критеріями відбору (особливо вони актуальні для тих видів, в яких нормативи виконали більше трьох атлетів) можна ознайомитися ТУТ.