Аліна Шух очолила світовий топ-лист сезону U20

631
«Чим пояснити те, що я на кожному старті встановлюю рекорди? Моєю любов’ю до спорту», – скаже після фінішу з бігу на 800 метрів серед семиборок Аліна Шух.

 
У перший день вона приголомшила усіх повторенням найвищого юнацького досягнення України зі стрибків у висоту. Більше того, ті 1,92 м 17-річної спортсменки були кваліфікаційним нормативом на чемпіонат Європи.
 
Почавши другий день стрибком у довжину на 5,57 м, з кожною спробою Шух лише додавала. У заключній, третій, вона вже приземлилася на позначці 6,15 м, перевершивши особистий рекорд на 26 см. «Доріжка на «Авангарді» дуже хороша і дозволяє стрибати далеко», – похвалить стадіон після такого результату Аліна.
 
Черговий успіх спортсменки не змусив чекати. І навіть перехід з 500-грамового юнацького списа на дорослий не завадив Шух укотре підтвердити, що цією дисципліною вона може відправити у легкоатлетичний нокаут ледь не будь-яку суперницю. 48,98 м змінилися двома спробами на особисті рекорди – спочатку на 51,38, а потім і на 51,52 м. Цікаво, що особистий рекорд у цій дисципліні світової рекордсменки з семиборства, американки Джекі Джойнер-Керсі дорівнює 50,12 м.
 
800 метрів стали логічним завершенням очікувань найкращого результату світового топ-листа сезону U20. До цього він належав британці Морган Лейк (5951 очко). 2.17,68 хв від Аліни на заключній дистанції дозволили їй набрати 6099 очок.
 
До кваліфікаційного нормативу на Олімпійські ігри Шух не вистачило 101 очка, а от норматив на чемпіонат Європи вона перевершила на 199 пунктів. Проте згідно з правилами, багатоборки можуть виступати на таких турнірах лише з 18 років. Нагадаємо, що у липні відбудуться перший в історії чемпіонат Європи U18 і чемпіонат світу U20. Найімовірніше, саме на одному з цих турнірів ми і побачимо Аліну.
 
Ася Бардіс завершила змагання з семиборства другою (4952), а Вікторія Кириленко стала третьою (4897). Римма Гордієнко, яка після першого дня змагань упевнено йшла другою, отримала ушкодження і на другий день не вийшла.