Родрігес Лечнер: «В Україні хороша система підготовки»

518
Чемпіонат України-2016 з легкої атлетики вже вразив не лише чудовою організацією, кількістю закордонних гостей-учасників, а й їхньою географією. Одним з тих, хто подолав кваліфікацію з метання списа, був гість аж з Південної Америки – венесуелець Родрігес Лечнер. Щоправда, їхати далеко йому не довелося, адже вже три роки він живе в Україні і навчається у Національному університеті фізичного виховання і спорту у Києві.

 
– Спис я почав метати ще у Венесуелі. На юніорському рівні мав результат 65 метрів, але потім травмував плече. Згодом отримав стипендію на навчання в Україні і вже кілька років живу і вчуся у Києві.
 
Чому саме Україна?
 
Справа у тому, що мій тренер навчався ще за часів СРСР у Києві. І саме він і допоміг мені вступити до свого колишнього університету.
 
Яку мету ставите перед собою на нинішньому чемпіонаті України?
 
Мені потрібно показати результат 75 метрів, щоб потрапити на Олімпіаду. Але поки мій особистий рекорд набагато менше. Я метав на 65 метрів, але потім була сесія, а це все відволікає від тренувань і взагалі є стресом для мене. Але я скажу так: якщо є велике бажання досягти якоїсь мети, то все можливо.
 
У кваліфікації я показав результат 59,64 м. У фіналі потрібно хоча б повторити 65 метрів, а потім у кінці липня на чемпіонаті Південної Америки спробую принаймні побити особистий рекорд.
 
У Південній Америці за 83 метри спис метає аргентинець Брайян Толедо. У Венесуелі є спортсмен, який метає під 70 метрів, але я з ним можу боротися за звання найкращого в країні.
 
Раді, що опинилися в Україні?
 
Мені тут подобається, у вас хороші і сильні спортсмени, і це мене мотивує. Мені подобається система тренувань. Мій тренер, Микола Гурневич, багато мені дав. Хлопці з групи завжди допомагають і підказують, як поліпшити техніку. Тренуюся я, зокрема, на стадіоні «Піонер» у Києві. Там не так давно завершилася реконструкція і є умови для метання списа.
Костянтин Клименко, для ФЛАУ