Андрій Каратєєв: «На Бидгощ у нас зібралася, незважаючи на вік, досвідчена команда»

196
1-3 липня у Кіровограді відбувся чемпіонат України серед юніорів. Він був вирішальним і останнім етапом відбору до збірної України, яка 19-24 липня у Бидгощі (Польща) візьме участь в юніорському чемпіонаті світу.
 
– За підсумками національної першості 34 спортсмени у нас виконали усі вимоги відбору на чемпіонат світу, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв. – Маю надію, що Виконком ФЛАУ усіх їх затвердить для поїздки в Бидгощ.
 
Серед результатів змагань на кіровоградському стадіоні «Зірка» відзначу у стрибках з жердиною Владислава Малихіна з Київщини, який переміг, повторивши з першої спроби юніорський рекорд України – 5 м 55 см, після чого штурмував олімпійський норматив 5.70 (нажаль, поки що не вдало). Цікавою, з високими результатами, була боротьба у дівчат у бігу на 400 метрів з бар’єрами, яку виграла киянка Яна Хабіна – 58,99. У хлопців на стометрівці Олександр Соколов з Миколаївської області. До цього його мало хто знав, взимку на юніорському чемпіонаті України він навіть не потрапляв на п’єдестал, а тут виконав доволі високий норматив і здобув «золото» – 10,55.
 
У метанні молоту знову був на висоті представник Херсонщини Гліб Піскунов, який боровся з позначкою 80 метрів – 78.84. А от інші метальники трохи засмутили. Останні роки рівень їх результатів потроху починає падати після весняних змагань. Тобто, пік їхньої форми приходиться на квітень-травень, а чим ближче головний старт сезону, тим результати стають все гірші і гірші. Тум, вважаю, їхнім особистим тренерам переглянути план підготовки.
 
Зауважу, що низці лідерів Виконком ФЛАУ на прохання тренерської ради дозволив не виступати на юніорському чемпіонаті України. Ці атлети готувалися до Бидгоща-2016 за індивідуальною програмою.
 
Якщо казати по команді загалом, то у нас вона, незважаючи на молодий вік, зібралася досить досвідчена. Спортсмени пройшли вже через достатньо велику кількість міжнародних змагань – юнацький чемпіонат світу-2013, який проходив у Донецьку, Юнацькі Олімпійські ігри-2014, минулорічний чемпіонат Європи. Тому, на мою думку, психологічно більшість атлетів вже готова змагатися на цьому рівні і ми чекаємо від них високих результатів. Є в команді і новачки, але вони також спроможні проявити себе на юніорській світовій першості.