Зі світу по нитці: чемпіонат світу без Валері Адамс і WL від Пьотера Лисека

15
На міжнародних змаганнях у Коттбусі (25 січня) Пьотр Лисек переміг зі стрибків з жердиною з найкращим результатом сезону у світі і національним рекордом Польщі (5,92 м). Другим став німець Рафаель Хольцдеппе (5,73 м). Грек Констандінос Філіппідіс (5,68 м) і Шон Барбер з Канади (5,60 м) посіли третє і четверте місця відповідно.

 
Жінки змагалися у секторі для стрибків у висоту. Перемогла Айріне Пальшите з Литви (1,95 м). Олімпійська чемпіонка, іспанка Рут Бейтіа і хорватка Ана Шиміч подолали по 1,92 м, але за спробами кращою була хорватка. Бейтіа замкнула першу трійку.
 
***
 
Олімпійський чемпіон і світовий рекордсмен з бігу на 400 метрів Вейд ван Нікерк цього вікенду має намір взяти участь у змаганнях з бігу на вдвічі коротшій дистанції на турнірі, який прийматиме Блумфонтейн (ПАР). Цілком можливо, що атлет також стартуватиме і на коронній 400-метрівці.
 
Також відомо, що ван Нікерк, як і олімпійська чемпіонка з бігу на 800 метрів Кастер Семеня ввійшли до попереднього складу команди ПАР для участі у Всесвітніх естафетах ІААФ, які відбудуться в Нассау (Багами) у квітні.
 
***
 
Дворазовий олімпійський чемпіон з бігу на 400 метрів з бар’єрами Фелікс Санчес вважає, що у Кенії є не лише талановиті бігуни на середні і довгі дистанції, а й спринтери.
 
***
 
Бронзовий призер чемпіонату світу-2013 з бігу на 400 метрів з бар’єрами серб Емір Бекріч почав підготовку до сезону-2017 у групі чеського тренера Далібора Купки. Він переїхав тренуватися до Праги і вже провів збір у ПАР. Головною метою Бекріча є Олімпійські ігри-2020. А от чи братиме він участь у домашньому чемпіонаті Європи у приміщенні (3-5 березня, Белград, Сербія), буде залежати від результатів, показаних ним на початку сезону.
 
***
 
Тренер дворазової олімпійської чемпіонки зі штовхання ядра Валері Адамс Жан-П’єр Еггер, з яким вона працювала впродовж шести років, завершив з тренерською діяльністю. До нової команди новозеландки ввійшов менеджер Скотт Гудман, який допомагав Адамс на Олімпійських іграх, коли Еггер не міг поїхати.
 
До планів Адамс не входить чемпіонат світу-2017 у Лондоні, а нинішній сезон буде досить коротким. Гудман сподівається, що до міжнародних змагань вона повернеться вже наступного року на Іграх співдружності і виступатиме до Олімпійських ігор-2020 у Токіо.
 
***
 
МОК оприлюднив імена атлетів, яких дискваліфікує через позитивні допінг-тести на Олімпійських іграх-2008. Серед них ямайський спринтер Неста Картер, який входив до «золотої» естафети 4х100 метрів за участю Усейна Болта, а також росіянка Татьяна Лєбєдєва, яка виграла у Пекіні срібні медалі з потрійного стрибка і стрибків у довжину.
За матеріалами EMEnews, IOC
Фото ©Getty Images for IAAF