Олеся Повх: «Попрацювали над фінішем – і все склалося»

299
Запорізька атлетка Олеся Повх їде на чемпіонат Європи у приміщенні з третім результатом сезону в Європі на 60-метрівці – 7,14 секунди.
 
Нинішня зима складається вдало для бронзової призерки Олімпійських ігор-2012. Старт від старту вона покращувала результати, більш ніж впевнено виграла чемпіонат України.
 
– Олесю, за рахунок чого вдалося досягти таких класних секунд?
 
– Особливих завдань на цей зимовий сезон ми перед собою не ставили. Просто, через зиму плавно готувалися до літа. Попрацювали над фінішем, і ось так вдалося підтягнути ще й 60 метрів. Сподіваюся перенести цю швидкість і на стометрівку, щоб з літнім сезоном також склалося.
 
Взагалі, 60-метрівка – моя улюблена дистанція. У мене від природи гарний старт. Додали сюди ще й фініш – і все склалося. Поки що не можна говорити, що склалося за сто відсотків, але я вже два роки не показувала такі гарні результати.
 
– Важко було входити в післяолімпійський сезон?
 
– А для мене не важливо – олімпійський чи не олімпійський, чемпіонат світу є головним стартом чи чемпіонат Європи. Підготовка до змагань вже увійшла в звичку. Певно, буду страждати, якщо доведеться якось пропустити сезон і не потрібно буде ні до чого готуватися.
 
– Ви найіменитіша, найтитулованіша атлетка в збірній, яка вирушає на чемпіонат Європи-2017 у приміщенні. Відчуваєте себе ветераном серед цієї молоді?
 
– Інколи буває, що здається, ніби навколо одні діти (сміється). Але мені комфортно, мого віку спортсменів в команді також вистачає.
 
– Молоді атлети за порадами звертаються?
 
– Ні, чи то бояться, чи то соромляться. Певно через те, що мало хто з них знайомий зі мною в повсякденному житті. Хоча, коли я переглядала відео своїх виступів, звернула увагу, що коли стою на старті – вираз обличчя у мене, скажімо так, не дуже добрий. Певно, я б сама до себе побоялася підійти (сміється). Але все одно, по собі знаю – досвід треба здобувати самостійно, словами його важко передати. Кожен має пройти певний шлях, щоб його набути.
 
– Враховуючи, як гарно складається для вас цей зимовий сезон, якісь медальні завдання перед собою у Белграді ставите?
 
– Чемпіонат Європи повністю відрізняється від простих міжнародних змагань. Те, що я на них перемагала, нічого не значить. Є багато спортсменів, які готувалися цілеспрямовано на Белград-2017, ніде не світилися, і ніхто не знає, чого від них очікувати. Тому ставлю перед собою єдине завдання – гідно виступити. А як воно буде – то лише Богові відомо.
Попередня статтяАліна Шух: «Чемпіонат Європи для мене – щось нове та грандіозне!»
Наступна статтяАнтидопінговий семінар для тренерів, медичних та інших працівників збірної України