Ігор Гоцул: «В Кам’янець-Подільському є гарні передумови для оновлення спортивної інфраструктури»

224
 
Проте, окрім самих засідань, керівництво ФЛАУ провело у місті ще низку зустрічей, важливих щодо подальшої розбудови нашого виду спорту.
 
– Чому засідання Комісій відбулося саме в Кам’янець-Подільському? – починає свою розповідь про заходи на Хмельниччині президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Місце проведення засідань Комісій – це також, як правило, елемент розвитку легкої атлетики. Ми намагаємося обирати для наших заходів такі місця, де є передумови, що вони стануть каталізатором певних позитивних процесів. Напередодні у нас відбулися перемовини з мерією міста, керівництвом Кам’янець-подільського національного університету щодо реконструкції спортивної бази. І нам потрібно було показати тій стороні, що легка атлетика зацікавлена прийти в Кам’янець-Подільський.
 
У нас відбулася зустріч з міським головою Михайлом Сімашкевичем та його командою. Керівництво Кам’янець-Подільського показало себе дуже конструктивним і навіть прагматичним. Ми чітко констатували взаємну зацікавленість – економічну, політичну та соціальну. Обидві стороні продемонстрували готовність до дій. Результатом перемовин стало те, що мерія зараз якнайшвидше починає готувати проект реконструкції Центрального стадіону, і ми спільно будемо відстоювати його просування через Державний Фонд регіонального розвитку та інші інституції.
 
 
Також відбулася зустріч з ректором Кам’янець-Подільського національного університету. Це один з базових вишів країни щодо розвитку спорту та, зокрема, легкої атлетики. Традиційно там навчається велика кількість атлетів, створюються дуже гарні умови, щоб вони могли успішно поєднувати навчання з заняттями спортом. Як наслідок – Університет є одним з лідерів на Всеукраїнських Універсіадах, залишаючи позаду навіть деякі спеціалізовані спортивні виші.
 
Основним посилом нашої зустрічі було – можливості і подальшого навчання спортсменів в університеті, наше співробітництво в цьому напрямку, а також реконструкція спортивної бази учбового закладу. У нього є свій стадіон, який потребує реконструкції, і ми обговорили план дій, необхідних для її здійснення. На мою думку, якщо всі сторони виконають свої ділянки роботи, і по міста, і по університету, наступного року ми зможемо приступити до реконструкції цих двох об’єктів.
 
Ну і також хочу поділитися своїми враженнями від роботи Комісій розвитку та змагань. Мене порадувало, що велика кількість фахівців легкої атлетики знаходять час, щоб так зібратися і попрацювати. Саме таким чином народжуються основні рішення, які потім приймаються Федерацією – в детальних пропрацюваннях, дискусіях, суперечках, обміні думок. Саме за таких умов ці рішення виходять збалансованими. Більш того, повертаючись додому, ці фахівці продовжують дистанційно виконувати свої функції по роботі в комісіях – режимі телефонних конференцій та електронної переписки. Ця робота, можливо, не помітна, а тому не оцінена спільнотою належним чином, але вона має величезне значення. Ну і, звісно, хочу подякувати нашим віце-президентам, головам цих комісій Володимиру Рудюку та Івану Гешку. Вони постійно їздять країною, ведуть усілякі перемовини, генерують ідеї, надихають своїх колег. Цей колектив, вважаю, є найважливішим досягненням Федерації.