Насичений вікенд Комісій розвитку та змагань

217
1-2 квітня у Кам’янець-Подільському Хмельницької області відбулося засідання двох Комісій Федерації легкої атлетики України – Комісії змагань та Комісії розвитку. Чимало важливих питань було розглянуто їх членами. На які впровадження очікувати нам найближчим часом – розповіли безпосередні учасники подій.
 
– Ці два дні на Хмельниччині були для нас дуже насиченими, – говорить керівник Департаменту змагань ФЛАУ Іоланта Хропач. – У перший день наші дві Комісії провели окремі засідання, а в другий – спільне, оскільки багато в чому завдання, які покладені на Комісію розвитку та Комісію змагань, перетинаються.
 
На засіданні Комісії змагань ми розглянули декілька звернень від територіальних федерацій стосовно суддівства, командних заліків та розвитку проведення дитячих змагань. Також було розглянуто внесення певних корегувань в календар всеукраїнських змагань, що було пов’язано зі сформованим в березні календарем проведенням матчів чемпіонату України з футболу на стадіонах «Зірка» в Кропивницькому та «Авангард» у Луцьку, де інтереси наших двох видів спорту перетинаються.
 
Окрім цього ми обговорили новий список суддів, які прослухали відповідні семінари та успішно склали іспити. Було прийняте рішення надати його на розгляд Виконкому ФЛАУ для присвоєння цим суддям національної категорії, і після затвердження опублікувати на офіційному сайті ФЛАУ.
 
На початку наступного робочого дня президент ФЛАУ Ігор Гоцул зазначив, що нові Комісії складаються з найкращих вітчизняних фахівців за своїми напрямками, тому дуже важливим є проведення спільних засідань Комісій розвитку та змагань, задля обрання шляху роботи над певними проектами, цілісної стратегії розвитку.
 
На цьому засіданні офіційний статистик ФЛАУ Іван Качківський доповів про нову програму «Електронний офіс ФЛАУ», яка надасть можливість упорядкувати членство федерацій, краще організувати роботу територіальних та центрального офісу, полегшить завдання суддівській колегії. Було прийняте рішення рекомендувати Раді ФЛАУ вже найближчим часом впровадити роботу «Електронного офісу ФЛАУ».
 
Також Олексій Сердюченко провів презентацію майбутніх центрів олімпійської підготовки, а Володимир Рудюк розповів про важливість контролю за процесами будівництва та реконструкції легкоатлетичних споруд задля дотримання міжнародних вимог.
 
 
– Сертифікація спортивних споруд було одним з найважливіших питань, яке розглядала Комісія розвитку, – розповідає перший віце-президент ФЛАУ, голова Комісії розвитку Володимир Рудюк. – Сьогодні в Україні є з десяток хороших легкоатлетичних стадіонів, але повноцінні чемпіонати України ми можемо проводити лише на двох з них. Тому ми запропонували на розгляд Раді ФЛАУ проект наступного рішення: з 2019 року всі національні чемпіонати і Кубки України, проводити лише на сертифікованих стадіонах. Також до офіційної статистики заносити лише ті результати, які показані виключно на таких аренах. Вони можуть мати сертифікат як першої, так і п’ятої категорії, але повинні відповідати вимогам ІААФ.
 
До речі, минулого тижня я мав зустріч з керівництвом одного з міст України, де був представлений проект, який пройшов експертизу. Там помилка на помилці: покриття, розміри бігових доріжок, секторів, радіуси – повна невідповідність правилам проведення змагань. І проектанти ніби досвідчені. Тому сьогодні ми мусимо, і готові включитися в надання максимальної допомоги в проектуванні легкоатлетичних арен, визначенні їх категорій та сертифікації. Це питання ми подали на затвердження на Раду федерації.
 
Ще один наш важливий стратегічний напрямок – дитяча легка атлетика. Дніпропетровська, Миколаївська, Тернопільська області зараз є лідерами у впровадженні цього проекту. Нещодавно на Тернопільщині впровадили міжобласні змагання, у планах – створити Західну Лігу Дитячої легкої атлетики. Ми вирішили систематизувати цей роботу в цьому напрямку, щоб з першого вересня розпочати загальнонаціональні змагання між школами, районами, містами. Навесні провести міжрегіональні змагання по групах (за географічним принципом) – Захід, Центр, Південь і Схід. І десь в травні провести фінал в Києві чи, наприклад в Буковелі. Місцем проведення може бути і міська площа, і дитячий центр, як-то «Артек». Ми призначили відповідальних за реалізацію цих проектів, визначили терміни реалізації і на найближче засідання Ради ФЛАУ підготуємо пропозиції. Також на Раді затвердимо регламент і положення, щоб потім спільно з Міносвіти та Мінмолодьспорту впровадити цей проект. Це буде першим етапом, а в перспективі дасть змогу впровадити урок Дитячої легкої атлетики в загальноосвітніх школах.
 
Третім важливим питанням ми розглядали рейтинг територіальних ФЛА. На початку цього року 23 області подали свої звіти, але критерії оцінки їхньої діяльності вже застаріли. Наявність Статуту, рахунку, договорів зі спортуправлінням, ФЛАУ – це було актуально 4-5 років тому. Наразі більшість ТФЛА вже виконали ці вимоги. А от розбудова легкоатлетичної інфраструктури, до якої зараз включається багато областей, в чинному на сьогодні рейтингу майже ніяк не відзначається. Проведення національних змагань, семінарів, кількість тренерів та суддів, які отримали сертифікати – ось що зараз важливо. Ми все це пропрацювали і так само на Раду Федерації подамо оновлений проект Положення про критерії оцінки роботи ТФЛА. Щоб вже зараз, перед початком сезону, кожна федерація знала, за якими показниками оцінюватиметься її робота і на яку матеріальну допомогу у підсумку вона зможе потім розраховувати.
 
Окрім цього ми доопрацювали кілька моментів в Положенні про членство, дизайн членських карток, нагородної продукції, і 29-30 квітня надамо Раді повний пакет пропозицій для їх затвердження та впровадження.
 
 
Також Комісія розвитку окреслила напрямки подальшої роботи. Наступне наше засідання скоріш за все відбудеться восени. І за цей час нам потрібно попрацювати над вдосконаленням роботи семінарів, щоб готувати суддів міжнародної категорії та підвищувати кваліфікацію тренерів. Проводити ці семінари по регіонах, щоб можна було достукатися до кожного тренера, який хоче працювати в легкій атлетиці, щоб не втрачати молоді талановиті кадри.
 
Є напрацювання підготувати робочу групу для налагодження тісних зв’язків з колегами з польської федерації. Наші західні сусіди останнім часом здійснили величезний прорив в легкій атлетиці. Років десять тому вони показали свою жорстку нетерпимість до усіляких проявів допінгу, максимально почали використовувати методику, наукові дослідження. І зараз Польща – один з лідерів європейської легкої атлетики. Нам є який досвід у них переймати, а за певними напрямками ми в свою чергу маємо чим поділитися. Вирішено провести робочу зустріч з представниками польської федерації, можливо, підписати меморандум про співпрацю, як у масовій легкій атлетиці, так і в спорті найвищих досягнень.
 
Окрім того я хотів би подякувати ФЛА Хмельницької області та особисто її президенту Олександру Прокопову за чудову організації роботи Комісій. Також велика дяка міському голові Кам’янець-Подільського, керівництву тамтешнього Національного університету. Разом ми напрацювали декілька легкоатлетичних проектів, і , сподіваюся, скоро вони будуть реалізовані і ФЛА Хмельниччини і, зокрема, Кам’янець-Подільський, стануть одним з центрів вітчизняної легкої атлетики.