Стаєри націлилися на Мінськ, Лілль та Бидгощ (+ ВІДЕО)

258
Рекордна кількість атлетів – 84 – взяла участь в чемпіонаті України з бігу на 10000 метрів, який 30 квітня відбувся в Черкасах. На цих змаганнях відбувався відбір до збірної України, яка 10 червня у Мінську виступить на Кубку Європи з бігу на 10000 метрів. Також стаєри молодіжної та юніорської вікової груп виконували тут нормативи для участі в чемпіонатах Європи у своїх вікових групах.
 
– Дуже цікавою була боротьба у чоловіків, – розповідає головний тренер збірної України з видів витривалості Сергій Романчук. – До останніх метрів не було зрозуміло, хто святкуватиме перемогу. У підсумку на самому фініші її вирвав киянин Микола Нижник – 29 хвилин 14,75 секунди. Другим став Дмитро Лашин з Київщини (29.15,51), третім – Роман Романенко з Дніпра (29.16,28). Час атлети показали не дуже високий, але дуже вже спекотно було під час змагань на стадіоні. На наступний рік ми пропишемо у вимогах до проведення цього чемпіонату – вечірній час початку забігів. Щоб і спеки не було, і весінній вітер, який зараз вже об 11-й годині піднявся дуже сильний, атлетам не докучав.
 
У жінок беззаперечну перевагу мала донеччанка Вікторія Калюжна. Вона після сьомого кілометру втекла від переслідувачок і перемогла з результатом 33.35,96. Порадували дівчата з молодіжної вікової групи. Тут найкращою, з третім часом в абсолюті, стала тернопільчанка Наталія Стребкова (34.05,84). Вона спеціалізується на бігу з перешкодами, і має дуже гарний показник загальної витривалості. Другою (п’ятою загалом) була полтавчанка Валерія Зіненко (34.21,64). Дуже цікава атлетка. Ми її вже залучали до зборів, і зараз вона вперше виконала норматив майстра спорту. Харків’янка Марина Немченко фінішувала третьою (34.28,18), і також виконала норматив на чемпіонат Європи серед молоді, який 13-16 липня відбудеться в Бидгощі (Польща).
 
Що стосується юніорів, то тут, на жаль, відзначити не має кого. До нормативів на континентальну першість ніхто не підібрався.
 
– Отож, хто буде змагатися в Мінську на Кубку Європи з бігу на 10000 метрів?
 
– Відразу зазначу, чемпіон України-2017 Микола Нижник до Мінська не поїде. Це було з ним проговорено заздалегідь. Для нього головний старт сезону – молодіжний чемпіонат Європи в Бидгощі, де він буде претендувати на медаль. Також Микола хоче відібратися у бігу на 5000 метрів на командний чемпіонат Європи серед дорослих (23-25 червня, Лілль, Франція). З цією метою виступатиме 6 червня в Луцьку на командному чемпіонаті України. Тому у чоловіків на затвердження Виконкомом ФЛАУ ми будемо подавати наступний квартет учасників мінського форуму: Дмитро Лашин, Роман Романенко, Єгор Жуков, Артем Казбан.
 
Схожа ситуація, як з Нижником, у Наталії Стребкової. Вона також націлилася на медаль молодіжного чемпіонату Європи, а тому надалі бігатиме свою основну дистанцію – 3000 метрів з перешкодами, в тому числі і на командному чемпіонаті України. Отож серед представниць чарівної статі на Мінськ плануємо відправити Вікторію Калюжну, Юлію Шматенко, Ольгу Котовську та Олену Сердюк.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.