Аліна Шух: «Емоції, які відчуваєш саме під час командних змагань, ні з чим не порівняти»

256
18-річна броварчанка Аліна Шух – головна наша героїня командного чемпіонату Європи з багатоборств, який відбувся 1-2 липня в Таллінні. Вигравши змагання жінок, вона зробила вагомий внесок в перемогу збірної України. Після повернення на Батьківщину вона не приховувала емоції:
 
– Чудові емоції. Я раніш ніколи не виступала саме на командних чемпіонатах Європи. І ті відчуття, коли ми всі переживали – виграємо чи ні, а потім коли зрозуміли, що виграли – це так здорово, емоції переповнювали. Всі наші атлети молодці, старалися, один одного підтримували. Я дуже задоволена.
 
– Більше задоволені командній перемозі чи особистій?
 
– Звичайно, я боролася за перемогу, ставила собі це за мету. І, певно, це два рівноцінних успіхи.
 
– У березні чемпіонат Європи у приміщенні був вашим першим дорослим стартом топ-рівня. Таллінн – вже другий такий досвід. Освоюєтеся в дорослій компанії?
 
– Потихеньку так. Йду туди, вперед і у височінь.
 
– Присутнє ще психологічне навантаження від того, що навколо більш досвідчені атлети?
 
– Я б не сказала, що це тисне на мене. Все залежить від того, на скільки готова я особисто. Якщо я відчуваю впевненість в собі – не важливо, як виступають інші, все проходить спокійно, відмінно. А от якщо є недопрацювання саме в моїй підготовці, то тоді хоч змагаюся в Україні, хоч за кордоном, завжди є певний дискомфорт.
 
– Зараз, на скільки розумію, з готовністю все було добре.
 
– Так, звичайно. Вже настав той самий пік сезону, і форма має бути на найвищому рівні. Ще, принаймні, впродовж місяця. І тому практично усіма результатами я задоволена. Це – багатоборство, і тут дуже важко встановлювати особистий рекорд в кожному виді. Отож, в цілому я своїм виступом в кожній дисципліні задоволена.
 
– На початку сезону ви говорили, що головний старт року для вас – юніорський чемпіонат Європи. Але в Таллінні ви вже виконали норматив на дорослий чемпіонат світу. Будете змінювати пріоритети?
 
– Ми готувалися саме до чемпіонату Європи серед юніорів, і зараз усі мої думки націлені саме на ці змагання. А після них будемо щось конкретніше говорити про подальші плани.
Попередня статтяСклад збірної України на молодіжний чемпіонат Європи-2017
Наступна статтяОлексій Касьянов: «Від нас ніхто не очікував перемоги, це й допомогло»