Співпраця між біговими клубами та ФЛАУ: якою вона буде?

238
29 листопада у Києві відбулася зустріч організаторів пробігів, керівників бігових клубів та Федерації легкої атлетики України. Загалом у ній взяло участь близько тридцяти осіб, найактивніших організаторів бігового руху з усіх куточків країни.
 
Необхідність такої зустрічі назрівала давно, оскільки дуже багато питань накопичилося у сторін одна до одної. Українська легка атлетика вже вийшла на той рівень, коли готова приймати великі міжнародні змагання, в тому числі з позастадіонних видів. Зокрема, у квітні наступного року Київський міжнародний півмарафон вперше носитиме статус Bronze Label IAAF.
 
Різноманітних пробігів в Україні більшає чи не з кожним днем, і тут важливо, щоб за кількістю ми не втрачали якість. Дотримуватися міжнародних стандартів при проведенні масових легкоатлетичних заходів, розвиватися, вдосконалюватися – це ті напрямки, яким слід приділити найбільшу увагу.
 
 
Наразі взаємодія між організаторами пробігів та територіальними федераціями легкої атлетики залишає бажати кращого. Досить часто вони не можуть знайти спільної мови. Чим така співпраця може бути корисною обом сторонам – бачення цього озвучили керівники ФЛАУ. Натомість представники бігового руху розповіли, з якими проблемами стикають при організації своїх заходів, в яких напрямках їм необхідна допомога української федерації та її територіальних осередків. Також вони наголосили на неефективності роботи Комісії ФЛАУ з позастадіонних видів легкої атлетики і домовилися спільними зусиллями розробити механізм, за якого її діяльність приносила кращі результати.
 
Присутні упродовж більш ніж п’яти годин обмінювалися думками, точилися дискусії, часом доволі тривалі і гострі. За якими критеріями надавати тим чи іншим стартам статус чемпіонату України – це питання викликало чи не найбільше суперечок. Далеко не по всім пунктам, які обговорювалися під час зібрання, сторони дійшли взаєморозуміння. Але в одному усі були згодні – такі зустрічі необхідні. І було виказано сподівання, що ця, перша, стане початком нового витку в розвитку бігового руху в Україні.