Анна Рижикова: «Скучила за бігом»

358
Анна Рижикова повернулася на доріжку і вже готується підкорити нові вершини. Для початку – спробувати відібратися на чемпіонат світу у приміщенні.

 
Через травму Рижикова пропустила півтора роки. У 2017-му вона виступила на чемпіонаті України, проте тоді жодних серйозних завдань перед спортсменкою не стояло. Тож, певно, саме «Різдвяні старти» у Києві можна вважати тим самим всеукраїнським турніром-поверненням Анни. Вона перемогла на дистанції 400 метрів і була другою з бігу на 200.
 
– Я багато пропустила, але мені дуже допомогли у Харкові. Там відкрився центр реабілітації спортсменів і там дійсно нас розуміють, для нас створені найкращі умови. Я була приємно здивована і мені дуже сподобалося, – з вдячністю розповідає Анна.
 
Ще минулого літа на чемпіонаті України ви пробігли 200 метрів. Проте повноцінним повернення, певно, можна назвати лише зараз?
 
Зараз уже працюємо на всі сто відсотків. Влітку це був експромт, ми буквально за місяць підготувалися. Тоді я нікуди не відбиралася, моїм завданням було вийти й пробігти. А тут я вже серйозно готувалася. Мені класно біглося. Дуже сподобався манеж у Києві, я тут вперше: чудові віражі, так світло, красиво. Можливо, дещо повільно почала на 400 метрів… Ще є деякі помилки, але принаймні тяжко мені не було. Було в кайф, я скучила за бігом!
 
Тепер будемо розвивати форму по ходу сезону. Початок виступами на «Різдвяних стартах» уже покладено, попереду ще серія турнірів. Думаю, все у мене складеться добре.
 
Про які саме турніри говорите?
 
Поки що всі змагання в Україні. Я довго не виступала, у мене не було результату, тому на закордонні турніри поки що не кличуть. Плануємо виступити на чемпіонаті Сумської області, на командному чемпіонаті України і чемпіонаті України в приміщенні. Якщо покажу високий результат, тоді, можливо, запросять і на міжнародні старти.
 
Наміри поборотися за місце у команді на чемпіонат світу у приміщенні є?
 
Звичайно! Я готуюсь на особистий вид, а щодо естафети… Якщо запросять бігти, побіжу, ні, значить, ні. Моя першочергова мета – це саме особистий вид. А влітку вже планую бігти 400 метрів з бар’єрами.
 
Де ви готувалися до сезону?
 
Нашими спільними зусиллями у Дніпрі нарешті побудували стадіон. Я десь до середини листопада там і тренувалася, аж поки температура повітря не впала до +5. Тоді вже дійсно стало прохолодно, боялася застудитися. Нам вдалося поїхати на невеличкий збір у Туреччину. Були там всього 12 днів, але змогла добре попрацювати. Там були молоді дівчата: і їм було цікаво за мною потягнутися, і мені не сумно самій. А потім поїхала в Харків, в гості до своїх кумів – Ані Міщенко і її чоловіка. Як і завжди, вони мене прийняли, як рідну. Прожила у них два тижні, награлася зі своєю хрещеницею, зробила там перший старт на дистанції 300 метрів і повернулася в Дніпро. Якщо з’являється можливість десь поїхати, їду. А так готуюся вдома.
Фото з особистої сторінки Анни Рижикової у Facebook