Рекорд України U-18 та інші події юнацького чемпіонату

14
30 січня – 1 лютого у Сумах пройшов юнацький чемпіонат України з легкої атлетики серед атлетів 2001 р.н. та молодших. Про його головні події розповідає старший тренер збірної України з резерву Андрій Каратєєв.
 
– Юнацьким чемпіонатом України ми розпочали змагальний сезон серед спортсменів групи резерву. Після нового року велика кількість атлетів перейшла в юніорський вік, і було цікаво, як проявлять себе ті, хто торік був на других ролях.
 
Отож, у бігових дисциплінах лідируючі позиції зайняли волиняни Ерік Костриця (60 м – 6,94), Ярослав Голуб з Рівненщини (400 м – 49,64), Наталія Дишлюк з Київщини (400 м – 56,43), дніпрянка Анастасія Кудінова (800 м – 2.14,13), Ірина Панаріна з Харківщини (60 м з/б – 8,73). Вони заявили себе як лідери на своїх дистанціях і показали доволі високі результати.
 
Цікаво було спостерігати за атлетами 2002 року народження, які минулого року ще були у молодших юнаках, і періодично виступали на дорослих змаганнях. Олег Дорощук з Кіровоградської області став чемпіоном у стрибках у висоту (2.03), киянин Нікіта Строгалєв – у стрибках з жердиною (4.55), Марія Горелова з Херсонщини – у стрибках у довжину (5.84). Валерія Рижова з Миколаївської області показала високий результат у стрибках у висоту (1.77), поступившись лише дніпрянці Ярославі Магучіх (1.90). Усі ці спортсмени виконали нормативи на юнацький чемпіонат Європи.
 
Ярослава Магучіх минулого року привчила нас, що на кожних змаганнях встановлювала особистий рекорд. Тут вона також боролася з планкою на висоті 1.93, але поки що особисте досягнення перевищити не вдалося. Проте сезон лише розпочався, і будемо сподіватися, що вона ще покаже свої найкращі результати.
 
Також хотілося б відзначити багатоборця 2002 р.н. вінничанина Богдана Колесніка, який став чемпіоном з юнацьким рекордом України – 4753 очки. У командному заліку серед областей перемогла збірна Харківщини, серед ДЮСШ – КЗ «КДЮСШ №12» (Харків), серед СДЮШОР – Вінницька школа.
 
Загалом наші юні атлети порадували на цьому старті. За підсумками чемпіонату України буде сформовано команду для участі в юнацькій матчевій зустрічі Туреччина-Україна-Білорусь-Франція, яка відбудеться 10 березня в Стамбулі. А після неї, вже з 15 березня, спортсмени почнуть виїжджати на збори і цілеспрямовано готуватися до літнього сезону, де на нас очікує юнацький чемпіонат Європи (липень, Угорщина) та Юнацькі Олімпійські ігри (жовтень, Аргентина).