Євген Мазур – про чемпіонат ABAF зі спортивної ходьби

277
На дебютному для України чемпіонаті Асоціації балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) зі спортивної ходьби у Сербії наші скороходи виграли дві медалі. Золоту завоював Дмитро Собчук, а Олексій Казанін став срібним призером. Олег Свистун перетнув фінішну лінію четвертим.

 
Керівник української делегації Євген Мазур розповів читачам сайту ФЛАУ про організацію змагань, трасу й конкуренцію на ній.
 
– Чемпіонат пройшов на найвищому рівні. Були дуже кваліфіковані судді, включаючи Луіса Саладі. Дуже добре організовані пункти харчування для атлетів. На старт дистанції 20 кілометрів спортсмени вийшли о 16:00, було 24 градуси і трішки спекотно спочатку, але по трасі їх і поливали, і мочалки з водою були, – розповідає Євген Іванович. – Взагалі, на змаганнях була дуже домашня атмосфера. Вони проходили біля замку у дуже мальовничій місцевості. Спортсмени після фінішу розповідали, що траса цікава, але складна, адже на ній були і спуски, і підйоми.
 
Коло було довжиною один кілометр. Чоловіки і жінки стартували разом, проте на жіночі й чоловічі змагання були різні бригади суддів. Тобто одні слідкували виключно за жінками, інші – за чоловіками.
 
На змаганнях не було жодної помпезності, натомість все проведено дуже професіонально. Все чітко і вчасно: і старти, і нагородження. Було видно, що організатори дуже старалися і доклали немало зусиль задля досягнення такого результату.
 
Так само на найвищому рівні було і все, що відбувалося навколо змагань: нас зустріли, добре поселили. Ми жили в місті, а кілька команд і взагалі біля траси. Те, що ми трішки далі, не доставляло жодного дискомфорту, всі автобуси ходили вчасно.
 
Змагання були солідні, і компанія зібралася, маю сказати, не слабка… Думав, перші три місця будуть наші, а де там! Участь у змаганнях серед чоловіків взяли 15 атлетів, пройшли 10 кілометрів – і не розпадаються!
 
Олексій Казанін трішки перехворів незадовго до старту, тому його ходьба була не такою легкою. Але я налаштовував наших спортсменів йти спокійно і показати результат, але не все виявилося так просто. Та двадцятка все ж дала своє: до фінішу група розтягнулася. Турок Серкан Доган, який йшов попереду, «став», а наші почали його діставати і Дмитро з Олексієм таки обігнали.
 
Олег Свистун залишився не дуже задоволений своїм результатом, думав, що пройде швидше. Але боротьба видалася жорсткою, я мандражував 18 кілометрів, як мінімум. Легкої прогулянки у нас не було.
 
Відношення команд до цих змагань теж дуже серйозне. Ті ж турки, болгари привезли великі делегації, взяли і лікарів, і масажистів. Якщо ми й надалі будемо брати участь у цих змаганнях, потрібно вести атлетів у всіх дисциплінах, щоб можна було брати участь у командній боротьбі. Зрозуміло, що ми лише два місяці тому вступили до ABAF, це наш дебютний чемпіонат. Але надалі, сподіваюсь, будемо возити вже повноцінну команду.