Еліта вітчизняного стаєрського бігу візьме участь в Київському півмарафоні

275
Рекордну кількість учасників – майже 11 000 із 52 країн 17 квітня – планує зібрати компанія Run Ukraine на міжнародному київському півмарафоні 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon, який відбудеться 22 квітня. Про це організатори повідомили на прес-конференції, яка передувала змаганням.
 
– Київський півмарафон відкриває бігову лігу Run Ukraine Running League 2018. Цього року ми очікуємо на майже 11 000 учасників із 52 країн світу. Це рекордна кількість учасників за весь час проведення заходу. Призовий фонд цього року становить 242 300 грн, що на 100 тисяч гривень більше, ніж минулого року. Він буде розподілений між п’ятьма першими фінішерами серед чоловіків та жінок в абсолютній першості, грошову винагороду також отримають ті учасники, що посядуть перше, друге і третє місця в семи вікових категоріях серед чоловіків та жінок. Біговий рух у нашій країні розвивається – і біг стає каталізатором спортивного туризму, – говорить Генеральний менеджер Run Ukraine Дмитро Черніцький.
 
8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon пропонує дистанції на будь-який смак, тож долучитися до міжнародної бігової спільноти та перевірити свої сили можуть як початківці, так і досвідчені бігуни. Для учасників цього року в рамках бігової події заплановані три індивідуальні дистанції: 21,0975 км, 5 км і 2 км. Для тих, хто відчуває, що півмарафонська дистанція поки не для них, передбачені естафетні забіги 1х10 км+1х11 км під назвою HeForShe Kyiv Half Marathon Relay та 3х5 км+1х6 км Under Armour Relay.
У 2015 році київський міжнародний півмарафон став повноправним членом Асоціації міжнародних марафонів (AIMS), а вже у 2017 році отримав престижний статус – IAAF BRONZE LABEL, що є свідченням високого рівня організації та відповідності світовим стандартам. Наразі організатор заходу компанія Run Ukraine підтвердила участь елітних спортсменів з 5 країн: українці Роман Романенко, Дмитро Барановський, Дмитро Лашин, Софія Яремчук, Вікторія Калюжна, Юлія Шматенко, Олена Сердюк та Дар’я Михайлова, а також минулорічний переможець київського півмарафону Анбеса Ленчо з Ефіопії та його земляки Макау Ніколас Мілуні та Лімо Маріон Джепкуруй, італійці Ель Отмані Саід, Марфіон Фатна та Маріус Іонеску з Румунії.
 
– Участь у 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon для мене – це, м’яко кажучи, повернення блудного сина в Україну. Адже я більше 20 років не брав участі в українських змаганнях. Я давно спостерігаю за всіма заходами, які проводить Run Ukraine і можу впевнено стверджувати, що вони проводяться на високому професійному рівні. Цього року я хочу пробігтися маршрутом київського півмарафону і відчути його на собі. До зустрічі на старті, – ділиться враженнями чемпіон України, рекордсмен України з марафонського бігу Дмитро Барановський.
 
В рамках київського півмарафону традиційно проходить «Фандрайзинг марафон – 2018. Київ». Його мета – збір коштів на підтримку проектів 15-ти благодійних фондів на платформі Української біржі благодійності та фонду Таблеточки. Збір коштів триватиме до 27 квітня включно.
 
На дистанції 2 км в рамках 8-го Київського півмарафону відбудеться благодійний забіг, учасники якого збиратимуть кошти на обладнання кабінету реабілітації ДУ Інституту травматології та ортопедії НАМН України. Для повноцінної та швидкої реабілітації пацієнтів, що мають проблеми із суглобами (у тому числі і легкоатлети), потрібне належне сучасне обладнання, якого в цьому медичному закладі на сьогодні недостатньо.
Попередня статтяІгор Гоцул: «Я можу собі дозволити мати ворогів»
Наступна статтяЮрій Тумасов. Родина Шурепових