У Львові та Ужгороді відбулися курси підвищення кваліфікації тренерів

419
4 травня в Ужгороді на базі факультету здоров’я та фізичного виховання Ужгородського національного університету в рамках програми ФЛАУ з підвищення кваліфікації тренерів та фахівців з легкої атлетики України пройшов семінар за участю запрошених лекторів, який було організовано Департаментом збірних команд ФЛАУ спільно з ФЛА Закарпатської області.
 
Зі своїми доповідями перед аудиторією тренерів з міст і районів Закарпатської області виступили державний тренер України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишник, член комплексної наукової групи збірної команди України з легкої атлетики Олександр Величко, доцент кафедри легкої атлетики ЛДУФК, кандидат педагогічних наук, офіційний лектор ІААФ Володимир Конестяпін. Головною родзинкою заходу була участь спеціально запрошеного зіркового гостя – президента Федерації легкої атлетики Вірменії, Заслуженого майстра спорту СРСР, рекордсмена Європи зі стрибків у довжину, багаторазового чемпіона Європи, призера чемпіонату світу Роберта Емміяна.
 
Роберт поділився з присутніми слухачами, тренерами, учасницями змагань «Стрибки у довжину під музику» та студентами своєю історією успіху та досвідом у якості спортсмена, тренера та спортивного функціонера, акцентуючи увагу та необхідності формування правильного і позитивного світогляду й життєвої філософії для досягнення успіху як у спорті, так і у повсякденному житті. Велику увагу пан Емміян приділив психології та мотивації атлетів та тренерів.
 
 

 
 
В’ячеслав Тиртишник представив слухачам інформацію щодо організаційних засад сучасної системи підготовки збірної команди, стану розвитку вітчизняної легкої атлетики у спорті вищих досягнень та її найближчих перспектив на майбутнє. Торкнувся держтренер і планів ФЛАУ щодо поступового впровадження і реалізації системи підвищення кваліфікації вітчизняних тренерів.
 

 
Олександр Величко у свої доповіді зосередив увагу присутніх на сучасній системі підготовки легкоатлетів у видах витривалості на прикладі стипль-чезу, представивши власні методичні напрацювання та узагальнений досвід провідних теоретиків і практиків з видів витривалості, різних світових шкіл і систем побудови тренувальних програм для спортсменів даної групи спеціалізації.
 
 
Володимир Конестяпін представив доповідь з огляду особливостей фізичної та технічної підготовленості стрибунів, узявши за приклад стрибки у висоту, та ознайомив присутніх з існуючими методами оцінки рівня фізичної та технічної підготовленості висотників, а також реальними тестовими показниками провідних вітчизняних та світових стрибунів у висоту, як чинних, так і тих хто виблискував на стадіонах у минулому.
 
Слухачі жваво вели дискусію з лекторами та спеціальним гостями заходу, брали участь в обговоренні пропонованих матеріалів.
 
Аналогічний захід відбувся напередодні у Львові на базі ЛДУФК. Участь у ньомувзяли викладачі кафедри легкої атлетики ЛДУФК, тренери ДЮСШ, СДЮШОР, ЛУФК і спортивних клубів м. Львова й Львівської області, студенти старших курсів.
 
 
Важливо зазначити, що в рамках заходу була проведена робоча нарада за участю ректора Львівського державного університету фізичної культури ЄвгенаПриступи, держсекретаря Мінмолодьспорту ОлегаНемчінова, віце-президента ФЛАЛьвівської області Ярослава Свища, а також В’ячеслава Тиртишника та Олександра Величка. Під час неї, зокрема, обговорювалось питання завершення реконструкції стадіону «СКІФ» та перспективи подальшої співпраці між ЛДУФК та ФЛАУ.
Попередня статтяУ Борисполі Пробігом вшанували пам’ять борців за незалежність України
Наступна статтяІгор Гелетій та Тетяна Вернигор виграли чемпіонат України з півмарафону