Тріумф українських легкоатлетів на Всесвітній Гімназіаді

258
Всесвітня літня Гімназіада, яка з 2 по 9 травня відбувалася у Марокко, завершилася тріумфом українських спортсменів. Вони виграли 112 медалей, 39 з яких – золоті, що забезпечило їм перше місце у загальному заліку.

 
Неоціненним у цьому успіху був і виступ легкоатлетів. Майже всі вони повернулися з Марокко з медалями. У Маракеші вони вісім разів піднімалися на п’єдестал – по три на першу і другу його сходинки і двічі на третю.
 
Гімн України тричі звучав на честь українських легкоатлетів. Данило Федоров виграв змагання з метання молота – 72,38 м. Марія Горєлова була найкращою зі стрибків у довжину (5,85 м), а Наталія Дишлюк найшвидше подолала 400 метрів (54,60 с).
 
Ще одну медаль, срібну, Дишлюк виграла з естафетного бігу 100+200+300+400 метрів. Разом з нею у команді бігли Ірина Панаріна, Єва Подгородецька і Світлана Жульжик. Жульжик також була другою з бігу на 800 метрів (2.11,56 хв); а Подгородецька свою другу медаль здобула на дистанції 100 метрів, подолавши її за 12,04 с.
 
Ще дві медалі на рахунку Катерини Лебідь, яка стала другою з метання диску (44,11 м), і Анісії Лочман зі стрибків у висоту (бронза, 1,74 м).
 
Еріка Лукач була п’ятою з метання спису (47,30 м).
 
Зазначимо, що українці брали участь у Всесвітній літній Гімназіаді вперше за 10 років.
 
«112 медалей і перше місце у загальному заліку, особливо після десятирічної перерви – це серйозна заявка для розвитку освітнього, шкільного спорту в нашій державі. Це і надзвичайна мотивація для усіх хлопців і дівчат займатися спортом. А для тих, хто повернувся з нагородами, це, сподіваюся, стане трампліном для подальших перемог на Юнацьких Олімпійських іграх, Універсіадах і у спорті вищих досягнень», – цитує президента Спортивного комітету України Іллю Шевляка УНІАН.
Фото (с)Олександр Мартинков