Кубок Європи з бігу на 10000 метрів: вечір особистих рекордів українців

290
17 травня під час піписання договороу про співпрацю між ФЛАУ й ASICS атлети презентували нову форму, а вже за два дні – 19 травня –  українська команда вперше виступила в ній на офіційному міжнародному турнірі – Кубку Європи з бігу на 10000 метрів у Лондоні.

 
На цьогорічному Кубку Європи бігти було по-справжньому гаряче. Забіги проводили ввечері. Приміром, на старт забігу А жінки вийшли близько 21:00 за лондонським часом. Доки спортсменки долали дистанцію, на полі стадіону майстри файєр-шоу радували своєю майстерністю.
 
Та гаряче було не лише від вогню. Спортсмени долали дистанцію по перших трьох доріжках. Лінія між третьою і четвертою була тією самою, що відділяла їх від глядачів. І саме з такою близькою підтримкою вболівальників атлети і бігли всі 10000 метрів.
 
На старт змагань серед жінок на Кубку Європи вийшли чотири українки. Вікторія Калюжна, Валерія Зіненко і Наталія Легонькова потрапили до забігу В. Калюжна і Зіненко впродовж усієї дистанції трималися серед лідерів і в результаті перетнули фінішну лінію другою і третьою відповідно.
 
Легонькова ж, навпаки, почала дещо далі, але чим ближчим був фініш, тим ближчою й вона ставала до лідерів. У результаті Наталія посіла сьоме місце у своєму забігу. При цьому всі три спортсменки встановили у Лондоні особисті рекорди.
 
Юлія Шматенко, яка минулого року у Мінську потрапила до забігу В і якій тоді так не вистачало конкуренції в ньому, цього разу бігла серед найсильніших. Нагадаємо, що забіги формуються згідно з найкращими результатами, показаними спортсменами, починаючи з 1 січня року, в який проводиться Кубок Європи.
 
Юлія значну частину дистанції трималася у першій десятці або бодай поряд, і лиш заключні кола внесли певні корективи. Шматенко фінішувала у своєму забігу 17-ю, але при цьому показала найкращий час серед українок, вперше у кар’єрі «розмінявши» 33 хвилини.
 
На жаль, на Кубку Європи не змогла виступити одна з лідерів збірної Наталія Стребкова. Попри вчасно подані документи на візу, українській команді знову не вдалося уникнути проблем з британським посольством. Цього разу вони торкнулися Стребкової.
 
«Всі документи були подані вчасно і всім, крім Наталії, так само вчасно була поставлена віза. Як тільки ми побачили, що її паспорт затримують, офіс ФЛАУ задіяв усі свої зв’язки. До вирішення даного питання підключилися й організатори, і ЕА, проте Стребкова і досі його не отримала. З візою чи без, можливо, він буде у неї у понеділок. …Коли команда вже повернеться з Лондона. Наразі ж змушені констатувати, що через це наша збірна, на жаль, виступала на Кубку Європи без однієї дуже сильної спортсменки у своєму складі. Хотілось би вірити, що надалі британці прихильніше ставитимуться до нас, адже нікому не хочеться втрачати сильних спортсменів, а особливо через якісь бюрократичні моменти», – пояснив головний тренер з видів витривалості Сергій Романчук.
 
Кубок Європи з бігу на 10000 метрів
19 травня, Лондон, Велика Британія
Жінки
Забіг А
1. Чептай Лона Салпетер (Ізраїль) – 31.33,03 хв
2. Анкута Бобоцель (Румунія) – 31.43,12 хв
3. Шарлотте Артер (Велика Британія) – 32.15,71 хв
… 17. Юлія Шматенко (Україна) – 32.57,31 хв
 
Забіг В
…2. Вікторія Калюжна (Україна) – 33.10,66 хв
…3. Валерія Зіненко (Україна) – 33.12,30 хв
…7. Наталія Легонькова (Україна) – 33.31,78 хв
 
©Highgate Harriers
У змаганнях серед чоловіків у забігу А біг лише Микола Нижник. Українець показав у ньому 21-й результат і, що приємно, встановив особистий рекорд. Решта наших спортсменів змагалися у забігу В.
 
Василь Коваль і Дмитро Сірук фінішували у своєму забігу третім і шостим відповідно. При цьому Коваль встановив особистий рекорд, вперше пробігши 10000 метрів з 29 хвилин. Та й Сірук показав не менш гідний час: до найкращого результату в кар’єрі йому не вистачило близько чотирьох секунд.
 
Сергій Шевченко й Іван Стребков посіли у забігу В 12-те і 17-те місця відповідно, а Шевченко, як і Коваль, поїде з Лондона з новим найкращим показником у кар’єрі.
 
Кубок Європи з бігу на 10000 метрів
19 травня, Лондон, Велика Британія
Чоловіки
Забіг А
1. Ріхард Рінгер (Німеччина) – 27.36,52 хв
2. Морад Амдуні (Франція) – 27.36,80 хв
3. Єманеберхан Кріппа (Італія) – 27.44,21 хв
…21. Микола Нижник (Україна) –  29.09,55 хв
 
Забіг В
…3. Василь Коваль (Україна) – 28.35,44 хв
…6. Дмитро Сірук (Україна) – 28.38,07 хв
…12. Сергій Шевченко (Україна) – 29.27,11 хв
…17. Іван Стребков (Україна) – 29.34,97 хв