Залаштунки матчевої зустрічі в Мінську

219
22 червня збірна України з легкої атлетики взяла участь у Мінську в міжнародній матчевій зустрічі Білорусь-Україна-Балкани-Балтія. Ці змагання стали головним елементом великої святкової програми, присвяченої відкриттю в білоруській столиці реконструйованого стадіону «Динамо».
 
На запрошення БФЛА заходи відвідали президент ІААФ Себ Кое, президент ЄА Свен-Арне Хансен, президент Асоціації Балканських атлетичних федерацій Добромір Карамарінов. Серед почесних гостей було також і керівництво ФЛАУ.
 
– Участь української команди у цьому старті – результат постійної роботи ФЛАУ направленої на те, щоб наші спортсмени мали якомога більше гарної змагальної практики, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Ми постійно ведемо перемовини з колегами з різних країн. Цього року нам вдалося суттєво розширити наш міжнародний календар завдяки вступу до АБАФ. А тепер наші лідери отримали запрошення позмагатися на чудовому стадіоні в Мінську, з сильними суперниками. І це за мінімальних витрат, адже ми платили лише за проїзд, тоді як проживання, харчування та інші організаційні моменти повністю перекривали господарі. Більш того, у наших спортсменів була можливість заробити, адже за гарні результати тут були передбачені призові розміром до 3000 доларів.
 
Зазначу, що змагання вийшли дуже яскравими. Білоруська федерація запропонувала дуже гарну програму відкриття змагань, різноманітні заходи гостинності, надала дуже гарні умови для проживання та харчування. Тобто, це вийшло справжнє спортивне свято, в якому ми не були статистами, оскільки українська збірна посіла почесне друге місце.
 
Окрім змагальної сторони у нас відбулося багато перемовин з іноземними колегами щодо різних поточних питань. Зокрема, ми обговорили проблему, яка виникла у зв’язку з переходом марафонки Олександри Дуліби з білоруської юрисдикції під українську. Проблема в тому, що в ІААФ наразі існує мораторій на подібні переходи. Ми обсудили, яким чином нам діяти, щоб дотриматися усіх існуючих норм, але водночас захистити інтереси спортсменки, яка вже є членом ФЛАУ.
 
Також обговорили питання дискваліфікації нашого стаєра Романа Ярко. Позиція ФЛАУ – в його дискваліфікації були певні процедурні порушення. І зараз ми ведемо перемовини з ІААФ, щоб це рішення, яке приймала антидопінгова організація Ізраїлю, було переглянуто. Роман зараз здебільшого перебуває на території Ізраїлю, але наразі він є членом ФЛАУ, і ми захищатимемо його інтереси.
 
З президентом Європейської атлетики Свеном-Арне Хансеном ми обговорили терміни його наступного візиту до України. Найближчими днями ми узгодимо остаточні дати. Окрім цього чимало спілкувалися з нашими спортсменами та тренерами. Зокрема, з Катериною Дерун обговорили питання її підготовки та відновлення після травми. З держтренером В’ячеславом Тиртишником розмовляли про вдосконалення програми ФЛАУ з підвищення кваліфікації тренерів. Тривала розмова у нас була з першим віце-президентом ФЛАУ Володимиром Рудюком. Розглянули багато питань, одне з яких – впровадження авторизації проектантів та компаній, які вкладають спортивне покриття, а також осіб, які проводять сертифікацію. Все це задля того, щоб захистити інтереси легкої атлетики від випадкових компаній, «заробітчан», які хочуть отримати гроші, не надаючи необхідну якість, і у результаті ми отримуємо спортивні споруди, які не можуть повноцінно використовуватися для легкої атлетики.